• Naujienos
 • Mažesnė administracinė našta, daugiau skaidrumo

  Mažesnė administracinė našta

  Birželio 10 d. Marijampolėje lankėsi LR ūkio ministras Evaldas Gustas ir viceministras Marius Skarupskas.

  Ministro teigimu, vizitas darbinis, skirtas supažindinti šalies savivaldybių verslo bendruomenę (susitikime taip pat dalyvavo grupė Marijampolės verslininkų) su Ūkio ministerijos iniciatyvomis bei prioritetais 2014–2020 m. ES investicinių fondų paramos laikotarpiu.

  Pasak ministro, 2007–2013 m. laikotarpio ES struktūrinės paramos lėšos buvo reikšmingos Lietuvos ūkio modernizavimui ir ekonomikos vystymuisi, ministerija administravo daugiausia ES paramos lėšų tarp visų institucijų (1,662 mlrd. Eur), o parama buvo teikiama verslo, energetikos, mokslinių tyrimų, turizmo sektoriams, taip pat buvo modernizuojamos įmonės, skatinamas eksportas, kuriami pramoniniai parkai, renovuojami darželiai, mokyklos, rekonstruojamos bažnyčios, dvarai, statomi viešbučiai, rengiami dviračių takai, slidinėjimo trasos.

  Marijampolė, ministro teigimu, šiame kontekste atrodo gana neblogai, ypač reikšmingu jis laiko LEZ-o, UAB „Mantinga“ ir kitus projektus.

  2014–2020 m. ES fondų investicijų laikotarpiu Ūkio ministerija administuoja 1,025 mlrd. Eur. Šios investicijos yra nukreiptos į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas, smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimą, pramonės įmonių energetinio efektyvumo didinimą, kultūros ir gamtos paveldo objektų rinkodarą ir ženklinimą bei žmogiškųjų išteklių konkurencingumo skatinimą.

  Parama verslui 2014–2020 m. periodu pasižymi tuo, kad skirtingai nei ankstesniuoju periodu dabar remiamas tik smulkusis ir vidutinis verslas. Taip pat plačiau taikomos finansinės priemonės (paskolos, garantijos, rizikos kapitalo fondai ir pan.). Lėšos bus investuojamos naujoms veikloms (pvz., bus remiamas verslo klasterizacijos procesas). Praplėstas visuotinės dotacijos būdu (čekiai) įgyvendinamų priemonių rūšių spektras, mažesnė tampa administracinė našta pareiškėjams – konkursai bus kelių etapų: pirmajame atrenkamos finansuotinos idėjos ir tik po to ruošiami projektai.

  Ministras patikino, kad bus daugiau viešumo, skaidrumo: visų dokumentų projektai (projektų finansavimo sąlygų aprašai, projektų atrankos kriterijai ir kt.) skelbiami viešai ir visi norintys gali jiems teikti pastabas.

  Vėliau atstovai atsakė į verslininkus dominusius klausimus, apsilankė Marijampolės įmonėse UAB „Marijampolės pieno konservai“ ir UAB „Mantinga“.

  Nuotraukų autorė Birutė KurtinaitienėSkip to content