• Naujienos
 • Marijampolės filiale diskutavo valdžios, verslo ir mokslo institucijų atstovai

  Marijampolės filiale diskutavo valdžios

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo iniciatyva buvo surengtas Marijampolės savivaldybės valdžios, verslo ir mokslo institucijų vadovų susitikimas, kurio tikslas – motyvuoti verslo bendruomenę dirbti kartu, skatinti ją keistis patirtimi, aptarti veikloje kylančias problemas ir bendradarbiaujant ieškoti bendrų sprendimų būdų, vystant darnią miesto plėtrą.

  Susitikimo dalyvius pasveikino Kauno PPA rūmų Marijampolės filialo tarybos pirmininkas, UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Kęstutis Svitojus. Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys pasidžiaugė šia gražia iniciatyva, „nes tik bendraudami kartu, galime rasti naudingų sprendimų būdų, išgirsti verslininkų pasiūlymų ir pastabų. Taip pat malonu, kad tarp verslo atstovų diskusijoje dalyvauja ir mokslo institucijų atstovai: VšĮ Marijampolės kolegijos direktorius V. Viliūnas ir Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius V. J. Šalaševičius“. Meras kalbėjo, kad reikia abipusio susiklausymo ir pastangų, kad mūsų savivaldybė žmonėms gyventi ir dirbti būtų patrauklesnė.

  Kauno PPA rūmų Marijampolės filialo direktorė Veronika Senkutė pristatė rūmų veiklą, tikslus, informavo, kad šiuo metu Marijampolės filialas vienija beveik 50 verslo įmonių. Pabrėždama rūmų teikiamą naudą nariams, direktorė kvietė prisijungti prie rūmų bendruomenės renginyje dalyvaujančių įmonių vadovus.

  Didelio dėmesio sulaukė Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo V. Tumelio pranešimas apie miesto įvaizdžio reikšmę ir įtaką, kuriant bei plėtojant verslą Marijampolės savivaldybėje. Susitikimo dalyviams buvo pristatyti savivaldybės vykdomi projektai, neliko pamiršti ir „Rail Baltica“ darbai – žadama, kad geležinkelių požeminės pervažos P. Armino ir Gedimino gatvių sankryžose bus baigtos iki šių metų pabaigos. V. Tumelis pristatė ir planuojamus vykdyti projektus: gatvių remontus, namų renovaciją ir t.t.

  Apie investicijų panaudojimo galimybes kalbėjo UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ generalinis direktorius Simonas Petrulis. Jis informavo, kokie darbai jau padaryti LEZ-e, pasidalijo patirtimi palygindamas kitų šalių LEZ-us, jų infrastruktūrą. Susitikimo dalyviai domėjosi, ar jau yra konkretūs investuotojai, kurie domisi verslo plėtra/įkūrimu zonoje, kokie iššūkiai laukia. S. Petrulis informavo, kad domisi tiek Lietuvoje, net Marijampolėje, veikiančios įmonės, tiek investuotojai iš užsienio – Skandinavijos šalių, Danijos, Vokietijos ir kt.

  Savivaldybės atstovai, UAB „Marijampolės LEZ valdymo bendrovė“ vadovas skatino dažniau, t.y. kartą į pusmetį ar ketvirtį, organizuoti tokio tipo susitikimus ir diskutuoti, teikti pasiūlymus, pagirti ar atvirkščiai – kritikuoti savivaldybės darbą, įvardinti problemas ir mėginti kartu rasti būdus joms spręsti.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorė V. Senkutė kalbėjo, kad tai yra aktualu, reikalinga ir įdomu ir toliau filialas sieks bendravimo ir bendradarbiavimo su miesto valdžia, vyks susitikimai-diskusijos, nes valdžia turi žinoti, kaip jaučiasi verslas, o verslas – kaip jaučiasi valdžia. „Norime ir sieksime tapti reikšmingu bendradarbiavimo įrankiu“, – tvirtino direktorė V. Senkutė ir pabrėžė, jog susitikimai su valdžios atstovais leidžia pasidalinti mintimis, teikti verslui itin reikalingus pasiūlymus kuriant bendrą erdvę, duoda aiškios papildomos naudos, prisideda prie socialinės ir teritorinės sanglaudos, padeda spręsti bendras problemas, dalintis idėjomis, siekiant bendrų tikslų. Verslininkų įsitraukimas į regiono ekonomikos skatinimą gali būti sėkmingas tik tuomet, kai šiam sektoriui bus skiriamas tinkamas valdžios, mokslo institucijų ir regiono verslo bendruomenės dėmesys. Siekdami skatinti dialogą, bendravimą ir stiprinant efektyvesnį ir greitesnį aktualių problemą, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Marijampolės savivaldybe.Skip to content