• Naujienos
 • Marijampolėje viešėjo Prancūzijos ambasadorė

  Marijampolėje viešėjo Prancūzijos ambasadorė

  Marijampolėje kovo 22 d. lankėsi Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Maryse Eveline Berniau ir delegacija: Prancūzijos eksporto agentūros UBIFRANCE Lietuvos ir Latvijos biurų vadovė Hélène Rogé, agentūros UBIFRANCE Lietuvos biuro patarėja Ramunė Žvirblytė, Lietuvos ir Prancūzijos prekybos rūmų direktorė Živilė Kriščiūnienė bei prekybos rūmų stažuotoja Martyna Milkevičiūtė.

  Vizito metu Prancūzijos pasiuntinė Marijampolės savivaldybėje susitiko su savivaldybės meru Vidmantu Braziu, mero pavaduotoju Sigitu Valančiumi, savivaldybės administracijos direktoriumi Metu Ražinsku, Savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininku Petru Paviloniu, Plėtros, ūkio ir verslo vystymo komiteto pirmininkui Artūru Venslausku, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininku Rimu Vitkumi, administracijos darbuotojais, Lietuvos frankofonų asociacijos Marijampolės skyriaus vadovu Vytautu Strazdausku, UAB „Mantinga“ atstovais.

  Susitikimo metu ambasadorė pabrėžė siekianti vizitais po Lietuvą susipažinti su šalies pramonės įmonėmis, mokslo, švietimo, kultūros įstaigomis, kad galėtų suaktyvinti Lietuvos ir Prancūzijos ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą, o tai skatintų ir atskirų savivaldybių draugystę. Ponia M. E. Berniau taip pat domėjosi prancūzų kalbos mokymo Marijampolės savivaldybės mokyklose klausimais. Ambasadorė siekia stiprinti prancūzų kalbos mokymą Lietuvos mokyklose, nes yra įsitikinusi, kad baigę mokyklas ir gerai mokantys prancūzų kalbą mūsų mokiniai galėtų Prancūzijoje sėkmingai studijuoti techninius mokslus, inžineriją.

  Susitikime dalyvavę UAB „Mantinga“ atstovai pristatė savo veiklą, įteikė savo gaminamos produkcijos reprezentacinį paketą ir pakvietė apsilankyti modernioje ir jau turinčioje savo rinką Prancūzijoje įmonėje. UAB „Mantinga“ gamyklos direktorius A. Venslauskas prisiminė, kad įmonės verslas ir prasidėjo nuo prancūziškų ragelių.

  Prancūzijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Marysa Berniau, padėkojusi Marijampolės merui V. Braziui už pakvietimą apsilankyti Miesto dienų šventėje ir nuoširdų priėmimą, pažadėjo surasti bendradarbiavimui miestą Prancūzijoje.

  Ambasadorė Maryse Eveline Berniau ir Prancūzijos eksporto agentūros UBIFRANCE , Lietuvos ir Prancūzijos prekybos rūmų atstovės susipažino su UAB „Arvi“ ir ko įmonių grupės veikla, lankėsi UAB „Arvi kalakutai“ KŪB, UAB „Marijampolės pieno konservai“. Įmonėse delegacija susipažino su šių įmonių veikla, jų gaminama produkcija, bendradarbiavimo su Prancūzijos įmonėmis poreikiu, mūsų įmonių produkcijos eksporto į Prancūziją galimybėmis.

  Tai antrasis Prancūzijos ambasadorės Lietuvoje Maryse Berniau vizitas Marijampolėje. Pernai ambasadorė mūsų mieste lankėsi birželio mėnesį, Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Marijampolės skyriaus iniciatyva, minint garsaus Prancūzijos karvedžio imperatoriaus Napoleono kariaunos 1812-ųjų metų žygį per Lietuvą.
Skip to content