• Naujienos
 • Marijampolėje lankėsi Nyderlandų Karalystės ambasadorius

  Marijampolėje lankėsi Nyderlandų Karalystės ambasadorius

  Vasario 26 d. Marijampolėje Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo kvietimu lankėsi Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Kornelio Willemo Spaans.

  Ambasadorius susipažino su vietos verslo bendruomene, verslo ir galimų investicijų aplinka, Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo veikla. Ambasadorius pristatė Nyderlandų šalį, atsakinėjo į vietos verslo bendruomenės užduotus klausimus ir domėjosi galimu ekonominiu bendradarbiavimu

  Ambasadorius savivaldybėje susitiko su savivaldybės meru Vidmantu Braziu, mero pavaduotoju Sigitu Valančiumi, savivaldybės administracijos direktoriumi Metu Ražinsku. Meras ambasadoriui trumpai pristatė savivaldybės istoriją, ekonominę situaciją, vystymosi perspektyvas. Daug dėmesio buvo skirta verslo plėtros ir olandų verslo investavimo galimybėms kuriamoje Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje.

  Nyderlandų Karalystės ambasadorius Marijampolėje viešėjo jau antrą kartą. Pirmą kartą jis buvo atvykęs kaip turistas ir sakė, kad džiaugėsi aplankęs puikų europėjantį miestą. Marijampolė kol kas nėra pasirašiusi nė vienos bendradarbiavimo sutarties su kuriuo nors Nyderlandų Karalystės miestu, todėl meras prašė padėti surasti miestą-partnerį. Meras svečiui įteikė foto albumą apie Marijampolę ir pakvietė ambasadorių apsilankyti Miesto dienų renginiuose, išreikšdamas viltį, kad ne tik ambasadorius, bet ir daugiau olandų panorės atvykti į mūsų miestą.

  Vizito metu ambasadorius Kultūros centre susitiko su savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto departamento specialistais, buvo diskutuota apie bendradarbiavimo galimybes kultūros bei sporto srityse.

  Nyderlandų ambasadorius taip pat susitiko su Marijampolės kolegijos, ARVI įmonių grupės bei kitais verslo atstovais, apsilankė vienoje didžiausių Rytų Europoje modernios šaldytų duonos ir pyrago gaminių įmonėje UAB „Mantinga“.

  Ambasadorius Lietuvoje reziduoja nuo 2011 m. lapkričio mėnesio. Jis aktyviai lankosi regionuose ir tikisi, kad Nyderlandų Karalystės ir Lietuvos šalių bendradarbiavimas ekonomikos, švietimo, kultūros srityse ateityje vystysis.

  Diplomatas prieš paskiriamas į Lietuvą yra dirbęs Nyderlandų atstovybėse Pekine (Kinija), Kite (Ekvadoras), Bužumbūroje (Burundis), Barselonoje (Ispanija).


Skip to content