• Naujienos
 • Marijampolę ambasadorius laiko svarbiu miestu jo šaliai Estijai

  Marijampolę ambasadorius laiko svarbiu miestu jo šaliai Estijai

  Balandžio 16 d. Marijampolėje su pažintiniu vizitu lankėsi Estijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Toomas Kukk. Estijos pasiuntinį su lydinčiais asmenimis priėmė Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Susitikime buvo aptarta europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projekto savivaldybės teritorijoje eiga, pristatytos Marijampolės laisvosios ekonominės zonos galimybės. Kartu su Estijos ambasadoriumi Sūduvos sostinę aplankė prof. habil. dr. Žaneta Simanavičienė, Estijos garbės konsulė Kauno, Marijampolės ir Alytaus regionams, ir ambasados 2-oji sekretorė ekonomikai ir Europos Sąjungos reikalams Laura Pakaste bei Estijos prekybos rūmų vykdančioji direktorė Kaire Varma-Gilys kartu su Estijos prekybos rūmų atstovais. Pastarieji turėjo progą pasikalbėti verslo plėtros klausimais su Marijampolės verslininkais – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo nariais.

  Pirmą kartą Marijampolėje viešėdamas Estijos ambasadorius T. Kukk džiaugėsi, kad Marijampolėje jo atvykimo momentu gali susutikti ir pabendrauti abiejų šalių verslininkai. Mat Lietuva yra pirmajame penketuke bendradarbiaujant su Estija. Marijampolės savivaldybės meras V. Brazys papasakojo apie Marijampolės užsienio politiką ir išreiškė norą turėti miestą-partnerį Estijoje. Visai neseniai trijų Baltijos valstybių premjerai buvo susitikę Vilniuje dėl europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ statybos. Ambasadorius T. Kukk pabrėžė, kad šis projektas yra gyvybiškai svarbus Estijai. Ir ne už kalnų laikas, kai Estijos piliečiai keliaudami moderniu traukiniu aplankys Sūduvos sostinę.

  Svečiai apžiūrėti Marijampolės LEZ sklypą, „Rail Baltica“ geležinkelio vėžės atliekamus darbus, išklausė Marijampolės savivaldybės atstovų išsakytus planus apie būsimas geležinkelio pervažas.

  Susitikime dalyvavusi Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktoriaus padėjėja Danutė Liukinevičienė džiaugėsi turiningu Estijos prekybos rūmų narių susitikimu su Marijampolės verslo įmonių vadovais, kuris teikia vilčių ateičiai.Skip to content