• Naujienos
 • Mainai atvėrė kelią į Italijos mados pasaulį

  Mainai atvėrė kelią į Italijos mados pasaulį

  Ieva Linkutė,“Erasmus jauniesiems verslininkams“ projekto dalyvė

  Jau kurį laiką galvojau apie savo verslo idėjos įgyvendinimą. Bet vis pritrūkdavo tai žinių, tai ryžto, tai laiko ir pasiruošimo ją pradėti įgyvendinti. Sužinojusi apie „Erasmus“ jaunųjų verslininkų mainų programą supratau, kad tai proga, kuria privalau pasinaudoti.

  Ir štai pusę metų praleidau Italijoje, Umbrijos regione, kur mados verslo subtilybių (mano verslo idėja glaudžiai susijusi tiek su gamyba, tiek su mada) mokiausi, o kartu ir savo jau turima patirtimi dalinausi kašmyro gaminių įmonėje „Pashmere“.

  Turėjau nuostabų mentorių – vieną iš įmonės savininkų Gabriele, kuris ne tik iš arti supažindino su visomis įmonės veiklos grandimis, bet ir suteikė galimybę mokytis ir dalyvauti svarbiausiuose mados renginiuose, bendrauti su vietiniais klientais, esamais bei potencialiais verslo partneriais, apskritai, susipažinti su tenykšte kultūra, visuomeniniu gyvenimu ir tiesiog džiaugtis buvimu Italijoje.

  Tai, ką veiksite programos metu, priklauso tik nuo jūsų ir mentoriaus susitarimo. Tad jei norite kažko išmokti, kažką sužinoti, padėti pagrindus ar net patobulinti savo verslą ar jo idėją, prisidėti prie kitoje šalyje esančio verslo savo žiniomis ir patirtimi – su šia programa viskas įmanoma, tereikia tik kalbėtis ir aiškiai išsigryninti abiejų dalyvaujančių pusių galimybes ir lūkesčius.

  Mano atveju buvo sutarti labai aiškūs tikslai ir veiksmai, tad atitinkamai pagal tai planavome ir visus susitikimus, buvimo įmonėje ar komandiruotėje etapus, laisvą laiką. O jo užteko ne tik susipažinti su svečia šalimi, bet ir kitiems interesams bei pomėgiams. Lankiau italų kalbos studijas, studijuodama susipažinau su įdomiais žmonėmis iš viso pasaulio. Bestudijuodama sužinojau ir apie italų/užsieniečių mišrų chorą „Pasaulio balsai“, tad net ir būdama toli nuo gimtojo krašto neatsisakiau savo kasdienybės, kurioje dainavimas – būtinybė.

  Apibendrindama noriu pasakyti viena: jei esate arba planuojate būti jaunas verslininkas, norite pasisemti patirties iš jau sėkmingai veikiančio panašaus pobūdžio verslo atstovo svečioje šalyje, mėgstate iššūkius bei nebijote kuriam laikui pakeisti savo gyvenimą, ši programa tikrai jums!

  Sėkmės visiems ir ačiū programai už šią galimybę!Skip to content