Pastaruoju metu nuvilnijusi Lietuvos turizmo operatorių bankrotų banga sudavė stiprų smūgį vartotojams, kartu primindama, kad kontroliuojančios institucijos veikia nepakankamai efektyviai.
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija siūlo išnagrinėti, ką darė nepakankamai ar ko nepadarė LR institucijos, kad bankrotų prevencijai būtų skiriamas deramas dėmesys, geriau vykdoma atitinkamų institucijų sąveika.
Asociacija ne kartą raštu ir žodžiu kėlė ir kelia bankrotų prevencijos klausimus. Dar šių metų vasario 21 d. raštu kreiptasi į Ūkio ministeriją, kad Nemokumo procesų tobulinimo darbo grupėje nebūtų apsiribota tik bankroto procedūrų tobulinimu, bet didesnis dėmesys būtų kreipiamas nemokumo ar bankrotų prevencijos priemonėms. LPPAR asociacija siūlė ir siūlo griežtinti reikalavimus bei atsakomybę už metinio įmonių balanso nepateikimą VĮ Registrų centrui, įmonių akcinio kapitalo pakankamumo užtikrinimą ir atsakomybę akcininkams. Kartu raginta, kad Valstybinė mokesčių inspekcija ir VĮ Registrų centras stiprintų sąveiką ir būtų atsakingi už valdžios ir verslo bendruomenės informavimą laiku apie potencialiai nemokius ūkio subjektus. Kaip viena iš priemonių buvo siūlomas PVM ataskaitos ar PVM mokėtojo statuso sustabdymas.
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija atkreipia dėmesį, kad iš Akcinių bendrovių įstatymo dingo nuostata, jog įmonės vadovas turi kreiptis į teismą, jeigu nuosavas kapitalas pasiekia pusę įstatinio kapitalo ir akcinininkai nesiima jokių priemonių situacijai pakeisti. Asociacija ragina tokią nuostatą grąžinti į įstatymą, nes dabar niekas neatsako už tai, kad įmonė bankrutavo.
Asociacija taip pat siūlo, kad įvykus bankrotui visas turtas būtų išvaržomas aukcione ir pinigai grąžinami proporcingai visiems kreditoriams, nesudarant kreditorių eilių.