• Naujienos
 • Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Indonezijos prekybos ir pramonės rūmais

  Džakartoje spalio 17 d. vykusio Indonezijos – Europos verslo forumo metu pasirašytas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) bei Indonezijos prekybos ir pramonės rūmų (KADIN) bendradarbiavimo susitarimas. Pagrindinis jo tikslas – skatinti glaudesnį verslo bendradarbiavimą ir stiprinti šalių ekonominius bei investicinius ryšius. Prioritetas teikiamas žemės ūkio ir maisto, energetikos bei informacinių technologijų (ypač skaitmenizacijos) sektoriams.

  „Dvišalė prekyba tarp Lietuvos ir Indonezijos kasmet auga. Lietuvos eksportas į Indoneziją 2022 metais išaugo net 206 %, o importas – 106 %. Tačiau prekybos apimtys išlieka gana mažos, Indonezija yra tik 65 pagal svarbą Lietuvos tarptautinės prekybos partnerė. O potencialo bendradarbiavimui yra tiek daug” – sako LPPARA prezidiumo narė ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė.

  Pasak laikinai LPPARA prezidento pareigas einančio Sigito Gailiūno, ketvirta pagal gyventojų skaičių pasaulio valstybė siūlo milžinišką erdvę glaudesniems verslo ryšiams tiek prekių ir paslaugų eksporto, tiek importo srityse.

  „Šiuo žingsniu siekiame prisidėti prie tolesnio Lietuvos eksporto rinkų diversifikavimo ir naujų verslo galimybių kūrimo. Indonezijos ekonomika yra didžiausių pasaulyje dvidešimtuke ir toliau sparčiai auga. Žinant tai, kad šioje šalyje vartotojų rinka apskritai skaičiuojama šimtais milijonų, todėl džiaugiamės galėdami stiprinti tokią perspektyvią, anksčiau kiek nepelnytai neįvertintą kryptį”, – teigia S. Gailiūnas.

  O anot KADIN valdybos pirmininko Yukki Nugrahawan Hanafi, tikimasi, kad pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas sudarys sąlygas išnaudoti šį potencialą, atvers naujas verslo bendradarbiavimo galimybes bei sustiprins abiejų šalių žinomumą – Indonezijos Lietuvoje ir Lietuvos Indonezijoje.

  Šią savaitę vykstančiame Indonezijos – Europos verslo forume dalyvauja ir 12 Lietuvos verslininkų delegacija. Įmonės pristato savo produktus bei paslaugas, turi individualius B2B susitikimus su potencialiais partneriais (agentais, distributoriais, tiekėjais, logistikos atstovais ir kt.).

  Dalyvavimas verslo forume – tik dalis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotos verslo misijos į Indoneziją programos. Artimiausiomis dienomis įmonių atstovai lankysis „Trade Expo Indonesia 2023“ parodoje, turės individualius susitikimus su vietos įmonėmis, svečiuosis didžiausioje lietuviško kapitalo įmonėje Indonezijoje „FL Technics Indonesia – PT Avia Technics Dirgantara“, pažins šalies verslo aplinką ir verslo kultūrą.

Skip to content