• Naujienos
 • Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai: verslo ir valdžios santalka valstybės klestėjimui

  Lietuvos prekybos

  Birželio 18-ąją Kauno valstybiniame muzikiniame teatre iškilmingai paminėtas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įkūrimo 90-metis. Lygiai prieš 90 metų, 1925-ųjų birželio 18 d. pirmieji rūmai buvo atidaryti Kaune.

  „Prekybos, pramonės ir amatų rūmai, savo veikla aprėpiantys visus regionus, sėkmingai įsitvirtino tarp kitų įtakingų verslo organizacijų ir tapo patikimu Vyriausybės socialiniu partneriu. Labai vertiname jūsų įdirbį regionuose, glaudų bendradarbiavimą su savivalda, aktyvų dalyvavimą Trišalės tarybos veikloje ir Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitete (ECOSOC), sėkmingai atliekant valstybės patikėtas funkcijas. Rūmų iniciatyvos ir patirtys prisideda prie ekonominės pažangos žingsnių“, – iškilmėse pabrėžė LR Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, akcentavęs rūmų patirtį profesinio mokymo srityje, pasiūlymus verslo aplinkai gerinti, ne stebėtojo, o nario balso teisę regionų plėtros tarybose.

  Pasak Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidento Šarūno Kliokio, pradėdami 91-uosius metus rūmai kelia sau ambicingus uždavinius ir tikslus. Svarbiausias jų – konkurencingas ir klestintis Lietuvos verslas, didesnis nei vakar šalies gyventojų verslumas. „Rūmų tinklas ir geografinė veiklos aprėptis lemia, kad esame ir būsime aktyvūs partneriai tiek vietos valdžiai, tiek Vyriausybei sprendžiant regioninės plėtros uždavinius. Esame įsitikinę, kad darbo vietas kuriantis, vietos bendruomenes remiantis, socialiai atsakingas verslas privalo turėti balso teisę regionų plėtros tarybose“, – pažymėjo Š. Kliokys. Asociacijos prezidentas pakvietė Vyriausybę pagalvoti apie jai nebūdingų funkcijų perdavimą verslo savivaldai.

  Su svarbia sukaktimi visos Lietuvos verslo bendruomenę iškilmėse sveikino LR Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas, įteikęs Seimo padėkas asociacijos ir visų regioninių rūmų prezidentams, Eurochambres Finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas, Baltijos jūros regiono rūmų asociacijos prezidentas ir Pietų Švedijos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Stephan Muchler, daug kolegų iš užsienio. Šventėje iš viso dalyvavo apie 350 verslininkų ir svečių.

  Rūmų narius, susirinkusius iš visų šalies regionų, savo dalyvavimu pagerbė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, daugelio savivaldybių merai bei kiti aukšti svečiai.

  LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius už nuopelnus Lietuvos gerovei ir asmeninį indėlį bei pastangas plėtojant konstruktyvų dialogą su verslo bendruomene apdovanotas aukščiausio laipsnio – aukso „Darbo žvaigžde“. Šiuo 1939 m. įsteigtu ir 2002 m. atkurtuoju rūmų garbės ženklu iki šiol įvertinti tik trys asmenys – LR Prezidentas J.E. Valdas Adamkus, ilgametis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Mečislovas Rondomanskas ir rūmų asociacijos garbės prezidentas Simas Ramutis Petrikis.

  Sidabro „Darbo žvaigždėmis“ už didelį indėlį ir pastangas konsoliduojant rūmų veiklą, stiprinant verslo bendruomenę bei aktyvų dialogą su socialiniais partneriais ir valdžia pagerbti buvę asociacijos prezidentai Rimantas Stankevičius (UAB „Silberauto“ generalinis direktorius) ir Darius Mockus („MG Baltic“ prezidentas).

  Už nuopelnus rūmų sistemai ir socialinio dialogo skatinimą sidabro „Darbo žvaigždė“ įteikta socialinės apsaugos ir darbo ministrei Algimantai Pabedinskienei, iki šių pareigų vadovavusiai rūmų Marijampolės filialui.

  Sidabro „Darbo žvaigždėmis“ už nuopelnus versle ir rūmų veikloje apdovanoti regionų atstovai: UAB „Pas Katiną“ direktorius Jonas Katinas (Panevėžio PPA rūmai), UAB „Salda“ generalinis direktorius Petras Baronas (Šiaulių PPA rūmai), UAB „Gija“ generalinis direktorius Valdas Pacevičius (Kauno PPA rūmai) ir UAB „Artva“ vadovas Jonas Samajauskas (Vilniaus PPA rūmai).

  Iškilmių koncertinėje programoje skambėjo jaunųjų talentų, tarptautinių konkursų laureatų, kilusių iš įvairių Lietuvos regionų, atliekami kūriniai, akomponavo Vytauto Didžiojo universiteto styginių instrumentų kvartetas.

  Vakaro rėmėjai – UAB „Serfas“, UAB „Silberauto“, UAB „Artva“, partneriai – UAB „Stumbras“, AB „Volfas Engelman“, UAB „Globus Trade“, UAB „Melt Water“, UAB „ICECO“, „Italiana Lt“ ir Jūratės Gulbinienės įmonė.

  Šventės fotogalerija 1

  Šventės fotogalerija 2

Skip to content