• Naujienos
 • Lietuvos ir Rusijos verslo moterys susitiko pirmą, bet ne paskutinį kartą

  Lietuvos ir Rusijos verslo moterys susitiko pirmą

  „Pradžioje ir man atrodė, kad pasiekti Maskvą neįmanoma. Tačiau iš tikrųjų nuotolis yra įveikiamas, o bendra veikla man asmeniškai, mano verslui, dalykiniam ir kultūriniam pažinimui pateisino lūkesčius su kaupu, neliko jokių abejonių“, – Lietuvos moterų verslo tinklo narių susitikime su Maskvos verslo moterų klubo „Būsimosios Rusijos moterys“ atstovėmis savo patirtimi dalijosi juristė Tatjana Ikim iš Talino.

  Dviejų valstybių verslo moterys liepos 16-ąją susitiko Kauno PPA rūmuose.

  Kauno miesto vicemeras Kęstutis Kriščiūnas verslininkėms papasakojo apie Kauno istoriją ir sąsajas su Rusija įvairiais amžiais, miesto pastangas pritraukti naujų investuotojų ir žmonių, kurie „padėtų daryti gerus darbus Kaune“, vis ryškesnį moterų vaidmenį Lietuvos politikoje ir versle. Viešnioms buvo išsamiai pristatyta Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų veikla ir teikiamos galimybės verslui, Kauno laisvoji ekonominė zona. Nuoširdaus ir neformalaus pokalbio metu Rusijos klubo atstovės gana atkakliai egzaminavo vicemerą, aktyviai domėjosi miesto biudžeto reikalais, savivaldybės parama verslui, mokesčių politika.

  Maskvoje šešerius metus veikiantis klubas vienija apie 300 lyderių moterų, kurios turi savo verslus arba yra kompanijų vadovės. Tarp klubo narių yra ir bankų prezidenčių, aukštųjų mokyklų rektorių, kultūros bei meno atstovių. Moterys itin daug dėmesio skiria ne tik profesiniams, dalykiniams kontaktams ir poreikiams, bet ir kultūrinei savišvietai. Klubas veikia prie kompanijų grupės „Ekonomičeskaja gazeta“.

  Trijų dienų vizito metu viešnios lankėsi LR Ūkio ministerijoje, susitiko su Seimo nare Dalia Teišerskyte, ekspremjere Kazimira Prunskiene, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos vadovais, lankėsi Vilniaus universtete, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune, KPPAR narės „InŽi“ galerijoje ir kt.

  Lietuvoje viešėjusią delegaciją sudarė leidybos namų „Ekonomičeskaja gazeta“ generalinė direktorė Tatjana Kozenkova, bendrovės „Russkoje zoloto“ generalinė direktorė Evgenija Bogatova, holdingo „Paladio Interiors“ prezidentė Natalija Zaikina, leidybos namų „Ekonomičeskaja gazeta“ generalinio direktoriaus pavaduotoja, specialiųjų projektų direkcijos vadovė Olga Irzun, kelių kompanijų prezidentė Vera Radina, draudimo bendrovės „Rossija“ direktoriaus pirmoji pavaduotoja Tamara Čukardina, Talino savivaldybės tarybos narė Juozė Marika. Jas lydėjo Lietuvos verslo klubo Maskvoje atsakingoji sekretorė Raimonda Klimavičiūtė ir šio klubo valdybos narė Rima Kizelienė.
Skip to content