• Naujienos
 • “Lietuvos eksporto prizas“ – bendrovei „Betonika“

  Lietuvos eksporto prizas“ – bendrovei „Betonika“

  Tarp geriausių eksportuojančių įmonių Lietuvoje šiemet yra Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys UAB „Betonika“. Vasario 8 d. bendrovės vadovui Vytautui Niedvarui premjeras Algirdas Butkevičius įteikė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimą „Lietuvos eksporto prizą“. Tarptautiniam koncernui „Consolis“ priklausanti „Betonika“, gaminanti surenkamas gelžbetonio konstrukcijas, eksportą padidino kone 40 proc. – iki 25 mln. Lt.

  Buvusiam žemės ūkio ministrui, parlamentarui Kaziui Starkevičiui įteiktas nacionalinis „Didysis eksporto prizas“. Ministras pagerbtas už tai, kad asmeninėmis pastangomis ir konkrečia veikla labai padėjo verslininkams, besiskinantiems kelius į Rytų ir Vakarų rinkas. Maisto eksportuotojų į Rusiją skaičius išaugo nuo 52 iki 132.

  Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavęs Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pabrėžė, kad eksportas, sukuriantis didžiausią BVP dalį, yra Lietuvos ekonomikos variklis. Premjeras atkreipė įmonių vadovų dėmesį į būtinybę investuoti į gamybą, jos įrangą ir technologijas. Tą pabrėžė ir šventėje dalyvavusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, pridūrusi, kad ir tradicinės pramonės šakos, sujungusios inovacijas, mokslo pasiekimus, išsaugojo Lietuvai taip reikalingas darbo vietas. O eksportuojančios bendrovės papildomais užsakymais aprūpina ir kitas gamybos bei paslaugų įmones.

  Šiemet apdovanojimus taip pat pelnė bendrovės „Snaigė“, „Klaipėdos baldai“, „Statga“ ir „Rifas“. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai geriausias eksportuojančias įmones apdovanoja kasmet nuo 2001-ųjų.

  Už vadovų asmenines pastangas sidabrinės „Darbo žvaigždės“ įteiktos metalo apdirbimo bendrovės „Umega“ vadovui Tomui Džiugui, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės valdybos pirmininkui Povilui Vasiliauskui, dviračių gamybos bendrovės „Baltik vairas“ direktoriui Dirkui Zwickui, mėsos produktų gamybos bendrovės „Utenos mėsa“ vadovui Virginijui Kantauskui.

  Kasmet specialiu prizu – auksine sege –Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanoja ir verslininkes – įmonių vadoves. Šiemet segė buvo prisegta alaus daryklos „Gubernija“ vadovei Violetai Dunauskienei. Pernai metų verslininke tapo kaunietė UAB „Omniteksas“ generalinė direktorė Audronė Pocienė.

Skip to content