• Naujienos
 • Lietuvoje pirmą kartą rengiama „Inovacijų savaitė 2016“

  Rugsėjo 26–spalio 1 d. pirmą kartą Lietuvoje rengiama „Inovacijų savaitė 2016“, kurią Ūkio ministerija organizuoja kartu su partneriais. Per šešias dienas Vilniuje ir Kaune įvyks daugiau kaip 50 nemokamų renginių, skirtų profesionalams – verslininkams, tyrėjams – taip pat visuomenei – pradedantiesiems verslininkams, studentams, inovacijomis besidomintiems žmonėms.

  Besidomintieji inovacijomis galės dalyvauti pažintiniuose turuose, kurių metu bus demonstruojama, kaip kepti blynus 3D spausdintuvu, pasivažinėti elektriniu paspirtuku ar elektrine riedlente, išmaniai fotografuoti ar net sujungti mikroschemas.

  Apie tai, kodėl svarbu būti kūrybingam ir kaip gimsta inovacijos, diskutuos garsūs Lietuvos verslo, mokslo, meno atstovai. Atvirose paskaitose bus nagrinėjamos pasaulinės inovacijų tendencijos, vyks ne vienas renginys verslui ir profesionalams aktualiomis inovacijų temomis.

  Tarp renginių minėtina jau tradicija tapusi tarptautinė inovacijų konferencija „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“, kurioje šiais metais daugiausia dėmesio bus skiriama inovacijoms palankios aplinkos kūrimui. Konferencijos metu bus dalijamasi įžvalgomis apie finansinių technologijų plėtrą Lietuvoje, diskutuojama apie dalijimosi ekonomikos, daiktų interneto plėtros ir palydovinių duomenų panaudojimo Lietuvoje iššūkius, aptariami naujų produktų įvedimo į rinką klausimai. Konferencijos metu tradiciškai bus apdovanotas konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ nugalėtojas.

  Per „Inovacijų savaitę 2016“ pirmą kartą visiems besidomintiems duris atvers didžiausi bei stipriausi Lietuvoje „Saulėtekio slėnio“ mokslo centrai ir inovatyvios verslo įmonės.

  Kaune taip pat gausu renginių. Pavyzdžiui, inovatyvių produktų parodoje bus pristatomi Kauno technologijos universiteto mokslininkų, „Startup Space“ pradedančiųjų įmonių bei Kauno mokslo ir technologijų parko įmonių įnovatyvūs išradimai. Technologijų demonstravimo centre bus galima apžiūrėti pirmojo lietuviško palydovo „LitSat1“ maketą, asmens dokumentų, banknotų ir kitų dokumentų apsaugai naudojamas hologramas, elektrinę dviračio pavarą „Rubbee“ ir kitus išradimus.

  Vytauto Didžiojo universitete bus galima susipažinti su robotikos, genetikos, neuromokslų, multimedijų laboratorijomis ir jose atliekamais moksliniais tyrimais. Ekskursijos metu bus pasakojama, kaip kuriami nauji kovos su vėžiniais susirgimais būdai naudojant biotechnologijas, susipažinsite su smegenų veiklos tyrimais, taip pat su išplėstinės ir virtualios realybės kūrimu ir panaudojimu buityje, sužinosite apie robotikos galimybes ir perspektyvas mūsų gyvenime.

  „Inovacijų savaitės 2016“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su partneriais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Visorių informacinių ir technologijų parku, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku, Fizikų instituto mokslo ir technologijų parku, Kauno mokslo ir technologijų parku, taip pat su mokslo ir studijų institucijomis: Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedmino technikos universitetu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvos energetikos institutu. Prie „Inovacijų savaitės“ prisijungė ir sėkmingai dirbantys verslininkai, inovatoriai, kūrėjai, mokslo atstovai.

  Išsamią „Inovacijų savaitės 2016“ programą galima rasti adresu www.inovacijusavaite.lt
  .

Skip to content