• Lietuvoje kuriamas naujas ilgalaikio finansavimo instrumentas, suteiksiantis daugiau galimybių verslui

  Lietuvoje kuriamas naujas ilgalaikio finansavimo instrumentas

  Finansų ministerija viešai konsultacijai pateikė pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektą, suteiksiantį finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų ir finansuoti verslo įmones bei tokiu būdu prisidėti prie ilgalaikio šalies ekonomikos augimo skatinimo. Pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektą galima rasti čia
  .

  Šis įstatymas – Finansų ministerijos kartu su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (EBRD
  ) įgyvendinamo projekto, kuriuo siekiama Lietuvoje įtvirtinti paskolų ar kito finansinio turto pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų reglamentavimą, rezultatas.

  „Šiuo projektu siekiame sukurti aiškius teisinius pagrindus naujų ilgalaikio finansavimo instrumentų leidimui, į kuriuos galės investuoti instituciniai investuotojai. Šiuos instrumentus išleidusios finansinės institucijos turės galimybę išlaisvinti savo kapitalą ir gautomis lėšomis didinti verslo finansavimo galimybes, įskaitant vidutinį ir smulkųjį verslą, taip pat fizinius asmenis. Tai prisidės prie ilgalaikio šalies ekonomikos augimo bei mūsų finansinio savarankiškumo“, – sako finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

  Šis projektas yra vienas iš Vyriausybės programos įgyvendinimo plano prioritetinių darbų, skirtų Lietuvos kapitalo rinkų plėtros skatinimui, išplečiant alternatyvių finansavimo šaltinių spektrą.

  Finansų ministerija kviečia teikti pastabas. Įstatymo projekto priėmimas numatytas 2019-ųjų pavasario Seimo sesijoje.

  Parengta pagal Finansų ministerijos informaciją.

Skip to content