• Naujienos
 • LEAN nauda – Jūsų veiklos efektyvumas

  LEAN nauda – Jūsų veiklos efektyvumas

  Gegužės 15 d. verslo bendruomenė gausiai susirinko į verslo informacinę popietę „LEAN nauda – Jūsų veiklos efektyvumas“. LEAN vadybos metodiką, diegimą ir informaciją apie ES paramą LEAN diegimui pristatė Lina Šumskaitė, „Lina LEAN“ vadovė, LEAN konsultantė praktikė, turinti kelerių metų patirtį diegiant šią vadybos sistemą verslo įmonėse bei vedant teorinius ir praktinius LEAN mokymus.

  LEAN vadybos sistema susiformavo XX a. Japonijos automobilių gamybos pramonėje, todėl dažnai dar vadinama „Toyota gamybos“ sistema. LEAN metodai ir įrankiai yra universalūs, plačiai taikomi ne tik gamybos, tačiau ir paslaugų įmonėms, viešajam sektoriui. Pagrindiniai LEAN principai: vertės kūrimas klientui, vertės klientui nekuriančių procesų (švaistymų) identifikavimas ir eliminavimas, nuolatinis veiklos tobulinimas. LEAN diegimas organizacijoje – tai yra pokyčių valdymas siekiant ilgalaikio organizacijos efektyvumo. LEAN padeda atsakyti į klausimą „kaip padaryti daugiau ir geriau tomis pačiomis sąlygomis“, t.y. kaip dirbti efektyviau –užtikrinti trumpesnius prekės ar paslaugos pateikimo klientui terminus, geresnę jų kokybę, sumažinti veiklos sąnaudas, administracinę naštą ir pan. Konkrečių metodų (LEAN įrankių) įdiegimas leidžia sutvarkyti procesus, ugdyti ir įtraukti darbuotojus į nuolatinį veiklos tobulinimą. LEAN sistema galima reikšmingai pagerinti organizacijos veiklos rodiklius – produktyvumą 10-20 proc., gamybos, paslaugų atlikimo terminus – apie 40 proc. Galimas konkretaus proceso rodiklių pagerinimas – kaštų, proceso laiko, atsargų ir inventoriaus ar klaidų skaičiaus sumažinimas ir pan.

  Po didžiulio susidomėjimo šia tema birželio 11-12 d. kviečiame į mokymus „LEAN įrankiai išsamiai“. Mokymai padės detaliau susipažinti su LEAN sistemos įrankiais ir jų privalumais, paskatins įmones siekti organizacijos efektyvumo pažangiais verslo proceso valdymo metodais. Kvietimas į renginį
  .


Skip to content