• Naujienos
 • Kvietimas dalyvauti XII Lietuvos-Baltarusijos ekonominiame forume

  Gegužės 26-27 d. Lydoje vyks Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) su partneriais Baltarusijoje organizuojamas XII Lietuvos-Baltarusijos ekonominis forumas, skirtas aktualiausių abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo klausimų aptarimui. Šių metų forume ypatingas dėmesys bus skiriamas žemės ūkio, turizmo bei transporto temoms.

  Šių metų Lietuvos – Baltarusijos ekonomikos forume dalyvaus Lietuvos Respublikos ūkio ministras Evaldas Gustas ir Baltarusijos Respublikos ekonomikos ministras Vladimiras Zinovskis, transporto ir žemės ūkio ministerijų vadovai. Taip pat numatomas žemės ūkį bei transportą kuruojančių institucijų vadovų ir atstovų dalyvavimas. Forume kaip ir kasmet aktyviai dalyvaus Lietuvos ir Baltarusijos verslo bendruomenės atstovai.

  Baltarusija yra viena iš dešimties didžiausių Lietuvos prekybos partnerių – bendra prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Baltarusijos 2015 m. pasiekė 1,937 mlrd. eurų, o tai yra 4 proc. visos Lietuvos prekybos apyvartos bei 17 proc. prekybos apyvartos tarp Lietuvos ir NVS šalių. Per pastaruosius 5 metus prekybos apyvarta tarp šalių išaugo 21 proc., Lietuvos prekių eksportas į Baltarusiją išaugo 28,5 proc., o tuo tarpu Baltarusijos eksportas į Lietuvą išaugo dukart. Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Baltarusija verslo taryba, įkurta 2012 m., skiria didelį dėmesį dvišalių santykiui skatinimui ir plėtojimui.

  Gegužės 26 d. numatytas forumo dalyvių atvykimas, įmonių lankymas bei priėmimas, ekonomikos forumas vyks gegužės 27 d.

  LPK organizuos nuvykimą į Lydą gegužės 26 d. ryte ir grįžimą 27 d. vakare autobusais. Renginio dalyviai bus apgyvendinti viešbutyje „Lyda“ (Griunvaldskaja g. 1).

  Forumo dalyviams Baltarusijos ambasada išduos nemokamas vienkartines vizas.

  Renginio dalyvio mokestis – 50 EUR + PVM. Dalyvavimas LPK verslo tarybų nariams – nemokamas.

  Registracija iki gegužės 15 d. užpildant registracijos formą

Skip to content