-->
 • Kviečiame įmones dalyvauti apklausoje dėl eksporto į Kiniją

  2021 m. pabaigoje – 2022 m. pradžioje beveik visi Lietuvos eksportuotojai susidūrė su rimtomis problemomis, negalėdami išmuitinti prekių. Deja, atskirų įmonių atveju tokia situacija tęsėsi 4-5 mėn. Lietuvos tiesioginis eksportas į Kiniją 2022 m. I ketv. krito 97 proc., per visus 2022 m. registruotas 74 proc. kritimas, lyginant su 2021 m.

  Tačiau nuo 2022 m. gegužės mėn. pagal LR Duomenų agentūros informaciją, registruojamas nuoseklus tiesioginio eksporto į Kiniją didėjimas, o Kinijos muitinės duomenimis, importas iš Lietuvos yra beveik 2 kartus didesnis nei pas mus matomas tiesioginis eksportas iš Lietuvos. Tokie duomenys leidžia Kinijos institucijoms teigti, kad Lietuvos gamintojai/eksportuotojai nepatiria jokių prekybos trikdžių.

  Užsienio reikalų ministerijos (URM) prašymu vykdome įmonių apklausą apie eksportą į Kiniją ir trikdžius, su kuriais susiduriate. Maloniai prašome iki kovo 27 dienos atsakyti į anketos klausimus (anglų kalba). Užsienio reikalų ministerijai perduosime tik apibendrintą informaciją (be įmonių pavadinimų, tik pagal veiklos sektorius).

  2022 m. birželio-liepos mėn. URM vykdytoje įmonių apklausoje surinkta informacija apie kelis eksporto į Kiniją scenarijus:
  1) įmonės eksportuoja tiesiogiai ir nepatiria trikdžių;
  2) eksportas vyksta pakeitus įmonės registracijos šalį, taip pat per kitus uostus ar pakeičiant prekių kilmę;
  3) įmonės atsisakė tiesioginio eksporto neapibrėžtam laikotarpiui, vengdamos didesnių nuostolių ir pasikartojančių prekių išmuitinimo trikdžių.
  Pagal šiuos scenarijus parengti anketos klausimai.

Skip to content