• Naujienos
 • KPPAR Prezidentas Zigmantas Dargevičius inauguracijose sveikino Kauno miesto bei Kauno rajono savivaldybių merus

  Šių, 2023-ųjų, metų pavasarį visose Lietuvos savivaldybėse nuvilnijo savivaldos rinkimai, kurių metu vietos gyventojai, atlikdami pilietišką pareigą, išreiškė savo valią ir išrinko kandidatus, kuriuos nori matyti savivaldybių tarybų bei miestų (ar rajonų) merų postuose naujos (2023-2027 m.) kadencijos metu.

  Balandžio 18 dieną Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje priesaiką davė, Kauno miesto gyventojų išreikštu pasitikėjimu, kaip miesto lyderis, trečiai kadencijai į Kauno miesto savivaldybės mero postą perrinktas, Visvaldas Matijošaitis. Jam įteiktos mero regalijos.

  Balandžio 20 dieną Raudondvario pilyje, iškilminga mero Valerijaus Makūno ir tarybos narių priesaika darbą pradėjo ir naujai išrinktos 2023-2027 m. kadencijos Kauno rajono savivaldybės taryba. Valerijui Makūnui ši mero kadencija – jau penktoji.

  Savivaldos rinkimai yra svarbūs ne tik savivaldybių gyventojams, bet ir visai vietos verslo bendruomenei. Itin daug dėmesio sulaukia iškilmingos merų inauguracijų ceremonijos, kuriose merai, duodami priesaiką, pasižada laikytis įstatymų ir dirbti atstovaujamos savivaldybės žmonių labui.

  Į naujai kadencijai perrinktų Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių merų inauguracijas rinkosi gausus garbių svečių būrys, čia netrūko sveikinimų ir linkėjimų.

  Lietuvoje didžiausią regioninę verslo bendruomenę telkiančių – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) vardu merus sveikino ir  Kauno PPA rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Sveikindamas trečiai kadencijai perrinktą Kauno miesto savivaldybės merą Visvaldą Matijošaitį, Kauno rūmų prezidentas Z. Dargevičius dėkojo merui ir Kauno miesto savivaldybei už bendradarbiavimą su vietos verslu bei palaikymą verslui sunkiu laikmečiu. „Dėkojame, kad visada girdite verslo balsą ir nuomonę bei aktualias problemas. Pandemijos metu Kauno miesto savivaldybė atsižvelgė į KPPAR verslo bendruomenės kreipimąsi dėl nekilnojamojo turto, žemės nuomos mokesčių ir kitų savivaldybėje taikomų mokesčių lengvatų suteikimą. Esame dėkingi ir labai tai vertiname. Tikimės tęstinio ir intensyvesnio bendradarbiavimo Verslo tarybos formate naujos kadencijos metu bei suvienijus jėgas, kurti geresnę verslo aplinką ne tik Kauno miesto verslui, bet ir gerovę visos Lietuvos perspektyvoje“, – dalindamasis lūkesčiais ir ateityje puoselėti bendradarbiavimo ryšius tarp Kauno miesto savivaldos ir vietos verslo bendruomenės, kalbėjo KPPAR prezidentas Z. Dargevičius.

  „Noriu padėkoti miesto žmonėms už suteiktą pasitikėjimą. Trečia kadencija reiškia, kad augantis Kaunas išliks pokyčių kelyje. <…> „Kaunas gyvas, patrauklus ir patogus kiekvienam. Tokį ateities miestą turime kurti ir toliau, dėl to reikės daugiau dirbti. Esame pasirengę tęsti pradėtus darbus. Fantazijos mums tikrai netrūksta, kaip ir didelių bei ambicingų planų, nes Kaunas vertas geriausių žmonių, darbų ir idėjų“, – kalbėjo Kauno meras.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų pagrindinis uždavinys – atstovavimas verslui. Kauno rūmai vienija savivaldą ir verslą, nes vietinė valdžia, nuo kurios priklauso sąlygos smulkiems verslininkams – labai svarbu, taip pat Rūmai skatina bendradarbiavimą, sprendžia problemas kartu, organizuoja susitikimus, apskritojo stalo diskusijas su valdžios atstovais.

  Balandžio 20-ąją Raudondvario pilyje, penktajai kadencijai išrinkto į Kauno rajono savivaldybės mero postą Valerijaus Makūno inauguracijos iškilmėse, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas verslo bendruomenės vardu sveikindamas merą, džiaugėsi pastebimais Kauno rajono pasiekimais. „Kauno rajonas – viena sparčiausiai augančių savivaldybių, kur nuolat vyksta akivaizdūs pokyčiai – kuriasi nauji verslai, vykdoma mokyklų tinklo pertvarka, statomi nauji vaikų darželiai, plečiama ir tobulinama turizmo infrastuktūra. Sėkmingai kuriasi ir vietos nauji smulkūs verslai. Nuolat didėjantis veikiančių įmonių skaičius rodo Kauno rajono patrauklumą verslui. Šiuo metu Kauno rajone veikia apie 4 000 verslo subjektų, tuo tarpu, kai 2015 metais jų buvo 2700. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo nariais, kurie taip pat dirbdami ir gyvendami Kauno rajone kuria pridėdinę vertę regiono bendruomenei bei visos Lietuvos gerovei. Dėkojame Kauno rajono savivaldybei, jos merui gerbiamam Valerijui Makūnui už verslo skatinimą, palaikymą ir bendradarbiavimą su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais“.

  V. Makūnas dėkojo Kauno rajono gyventojams, rinkimuose suteikusiems jam ir Tarybos nariams įgaliojimus. Meras taip pat išsakė savo įsipareigojimus, viltis ir siekius. „Esame viena jauniausių ir labiausiai augančių Lietuvos savivaldybių. Registrų centro duomenimis, Kauno rajono bendruomenę sudaro jau daugiau kaip 112 tūkstančių gyventojų. Šie skaičiai džiugina, bet kartu reiškia ir nepaprastus iššūkius, pirmiausiai – švietimo srityje. Esame pasiryžę atnaujinti visas ugdymo įstaigas, sporto aikštynus, statyti vaikų darželius, kurti parkus, tiesti dviračių takus, tvarkyti kelius, įgyvendinti vandentvarkos projektus. Partnerystėje su Kauno miesto savivaldybe gerinsime viešojo transporto paslaugas“, – kalbėjo V. Makūnas.

  Meras taip pat pastebėjo, kad savivaldybės laukia dideli iššūkiai, susiję su globaliomis problemomis – karu Ukrainoje, energetika, kainų augimu, žaliuoju kursu. „Savo darbais Kauno rajonas išsikovojo veržlios ir jaunatviškos savivaldybės įvaizdį. Mes privalome stiprinti šį įvaizdį ir siekti, kad tai būtų tvirtą tradicijų pamatą išsaugojusi, bet tuo pat metu laisva, atvira ir šiuolaikinė savivaldybė ”,– kalbėjo V. Makūnas, kviesdamas naujosios tarybos narius susitelkti bendriems darbams.

  Pagal parengtą 2023-2026 m. darbų programą: Kauno rajone bus tęsiama daugiabučių renovavimo ir kiemų tvarkymo programa. Daug dėmesio skiriama žaliajam kursui. Numatyta įrengti bent 40 elektromobilių įkrovos stotelių, statyti saulės jėgaines, įrengti 11 parkų, skverų, poilsio zonų, 12 aktyvaus laisvalaikio aikštelių, išasfaltuoti 150 km gatvių, atnaujinti 70 km asfalto dangos, nutiesti 45 km šaligatvių ir dviračių takų.

   

Skip to content