• Naujienos
 • KPPAR prezidentas Z. Dargevičius dalyvavo kasmetiniame Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų susitikime

  Lapkričio 6 dieną prasidėjo tradicinis kasmetinis Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų susitikimas, kuriame dalyvavo beveik 70 užsienyje dirbančių diplomatų.

  Lapkričio 7-ąją Lietuvos diplomatinės tarnybos dienos ir Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų metinio susitikimo proga į vykusį priėmimą buvo pakviestas ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija (URM), per savaitę trukus Vilniuje diplomatai susitiko su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu ir Užsienio reikalų ministerijos vadovybe, Respublikos prezidentu Gitanu Nausėda, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, Seimo valdybos nariais, Parlamento Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų nariais.

  Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovai tarptautinę saugumo situaciją aptarė ir su Lietuvoje viešėsiančiu Švedijos užsienio reikalų ministru Tobiasu Billströmu. Švedijos diplomatijos vadovas ambasadorių suvažiavime dalyvavo ministro G. Landsbergio kvietimu.

  Lietuvos diplomatai susitikimo metu  taip pat aptarė diplomatinei tarnybai tenkančius uždavinius sparčiai besikeičiančioje geopolitinėje aplinkoje: Rusijos agresija prieš Ukrainą, Ukrainos atstatymas, santykiai su svarbiausiomis Lietuvos partnerėmis, ryšių su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono valstybėmis plėtra, Lietuvos prioritetai Europos Sąjungoje, NATO ir kitų tarptautinių organizacijų veikla – tik dalis klausimų, darančių įtaką Lietuvos užsienio politikai ir nacionaliniam saugumui.

  Daug dėmesio buvo skiriama diasporos politikos prioritetų ir „Sugrįžtančios Lietuvos“ idėjos įgyvendinimui, diasporos pilietiškumo skatinimui rengiantis 2024 m. referendumui dėl Lietuvos Respublikos konstitucijos 12 str. pakeitimo.

  Kaip įprasta, daug dėmesio buvo skiriama ekonominei diplomatijai, Lietuvos atstovybių ekonominės veiklos  skatinimą aptariant su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite, susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, energetikos viceministru Albinu Zananavičiumi bei „Investuok Lietuvoje“ vadovu Elijumi Čiviliu.

  Susitikimo metu kartu su Lietuvos kultūros instituto atstovais buvo aptariami geriausi Lietuvos kultūros pristatymo užsienyje pavyzdžiai bei bendradarbiavimo kryptys 2024 m. įprasminant Lozoraičių šeimos atminimą.

  Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų susitikimas organizuojamas kasmet, jo metu įvertinami pasiekimai ir aptariami tikslai ateičiai. Lietuva šiuo metu turi 45 diplomatines atstovybes, 9 konsulines įstaigas, 7 atstovybes prie tarptautinių organizacijų, biurą Palestinoje bei Skopjės skyrių ambasadoje Kroatijoje.

Skip to content