• Naujienos
  • KPPAR nariai gilino žinias seminare apie intelektinę nuosavybę, domeną, prekės ženklo registravimą

    Sausio 18 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (KPPAR) vyko seminaras „Intelektinė nuosavybė ir domenas: ką reikėtų žinoti registruojant domeną ir prekės ženklą?“. Šiame seminare KPPAR nariai turėjo galimybę dalyvauti tiek fiziškai, tiek prisijungiant nuotoliniu būdu naudojantis vaizdo programėle „ZOOM“. Dalyvavusiems Kauno PPA rūmų Didžiojoje salėje ir nuotoliu stebėjusiems nariams savo pranešimus skaitė net penki pranešėjai.

    Valstybinio patentų biuro (VPB) direktoriaus pavaduotoja Lina Mickienė pristatė temas: „Intelektinės nuosavybės (IN) apsaugos sistema Lietuvoje“ ir „Prekių ženklų ir domenų santykis“.

    Plačiau supažindindama su IN samprata bei jos apsaugos sistemos Lietuvoje ypatumais, moteris pabrėžė, kad skaitmeniniame amžiuje verslininkai turi skirti ypatingą dėmesį verslo idėjų ir visos kitos intelektinės nuosavybės (IN) apsaugai bei tai suvokti kaip vertingą turtą. „Verslininkui nėra lengva sukurti produktą, jo dizainą, sugalvoti pavadinimą, išvystyti prekių ženklo vizualinį identitetą, todėl valstybė garantuoja apsaugą, suteikia išimtines teises į sukurtą intelektinės veiklos rezultatą. IN registravimas – vienintelis būdas, padedantis išvengti unikalių idėjų, produktų arba paslaugų kopijavimo ir naudojimo be leidimo taip pat padeda užtikrinti investicijų į verslą grąžą“, – akcentuoja L. Mickienė.

    Pasak pašnekovės, daug diskusijų kyla, ar domenai yra IN objektai. Prekių ženklai, dizainai, išradimai, autorių teisių objektai, gretutinių teisių objektai, augalų veislės, geografinės nuorodos, topografijos – visa tai yra įprasta suvokti kaip IN. „Tai rezultatai, kuriuos sukuria žmogus, t. y. žmogaus kūrybinės veiklos rezultatai: literatūros, meno, mokslo, verslo, pramonės ir kitose srityse. Domenai IN rūšių kontekste yra naujas dalykas, tačiau jie turi tiesioginę sąsają su kūryba, nes sugalvoti domeno vardą, išskirtinį žymenį, kad jį būtų galima atrasti internete – tai taip pat kūryba. Tačiau dėl daugelio principų – išimtinių teisių įgyvendinimo ir gynimo – domenas nėra tas tikrasis IN objektas“, – atkreipia dėmesį VPB atstovė L. Mickienė.

    Valstybinio patentų biuro Teisės ir tarptautinių reikalų skyriaus patarėja Ieva Katinė susirinkusius verslininkus plačiau supažindino su prekės ženklo registravimo ir apsaugos pagrindiniais aspektais.

    Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos MVĮ fondo projekto atstovė Aistė Blaževičienė savo pranešimu „Parama intelektinę nuosavybę kuriančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms – MVĮ fondo projektas“ verslo atstovams išsamiau pristatė galimybes paramai gauti.

    Su domeno pasirinkimo strategija ir svarba verslo procesams profesionaliomis įžvalgomis dalijosi Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centro DOMREG rinkodaros ir komunikacijos specialistas Vaidotas Jakuška.

    Gerąja domenų registravimo praktika ir teisinių ginčų dėl domenų ypatumais specialiame pranešime dalijosi Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centro DOMREG teisininkė Laura Subačienė.

Skip to content