• Naujienos
 • Kokių profesijų atstovų trūksta įmonėse

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai atliko verslo atstovų apklausą, kokių profesijų darbuotojų trūksta įmonėse ir kaip vertinami mokymosi įstaigose parengti specialistai.

  Apklausa atskleidė, kad itin trūksta profesines mokyklas baigusių darbuotojų, šių specialistų yra parengiama per mažai. Apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, turizmo, sporto bei poilsio sektoriuje sunkiausia rasti virėjų bei padavėjų. Automobilių, atsarginių dalių, įrankių ir paslaugų sektoriuje išryškėjo šaltkalvių-autošaltkalvių bei automechanikų trūkumas. Sveikatos priežiūros, socialinio darbo ir grožio paslaugų sektoriaus įmonėms labiausiai trūksta slaugytojų. Trūksta suvirintojų metalų gamybos ir apdirbimo, mašinų ir elektroninių įrenginių gamybos ir remonto sektoriuje. Medienos gaminių ir baldų gamybos sektoriaus darbdaviams sunkiausia rasti staklininkų technologų ir stalių Tekstilės gaminių gamybos, drabužių siuvimo, odos ir gaminių gamybos sektoriuje sunkiausia rasti siuvėjų. Tokios tendencijos turėtų išlikti ir po 2-3 metų.

  Net 73 proc. respondentų nurodė, kad jaunimui stinga praktinių įgūdžių. 38 proc. apklaustųjų išskyrė, kad ką tik mokslus baigusiems darbuotojams trūksta motyvacijos, jie nesugeba mokytis darbo vietoje. Neatsakingą požiūrį ir pravaikštas, kaip problemą, išskyrė 24 proc., o nepakankamas darbuotojo teorines žinias – 11 proc. respondentų. 27 proc. apklaustųjų įvardijo kitas problemas, tarp kurių dominuoja prastas užsienio, ypač rusų, kalbų mokėjimas. Taip pat ne vienas verslo atstovas pabrėžė, kad didelė problema yra ta, jog pagrindine motyvavimo priemone jauni žmonės laiko didelį darbo užmokestį.

  Kaip pagrindinė priežastis, kodėl respondentai tik iš dalies yra patenkinti mokslus baigusiais jaunuoliais, dažniausiai buvo nurodomas praktinių įgūdžių trūkumas.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai apklausos rezultatus perduos profesinio mokymo ir aukštojo mokslo įstaigoms, jie bus panaudoti diskusijose su Švietimo ir mokslo ministerija bei kitomis institucijomis.

  Išsamiau apklausos rezultatai bus pristatyti sausio mėnesio „Rūmų žiniose“.

Skip to content