• Naujienos
 • Koalicijos programoje pabrėžiamas pasitikėjimas verslu

  Kauno m. savivaldybės Taryboje naują valdančiąją koaliciją sudarę politikai pasirašė būsimosios miesto valdžios programą. Jūsų dėmesiui pateikiame ištraukas, aktualias verslo ir mokslo bendruomenei.

  • Matome turizmą Kaune kaip vieną iš svarbiausių strateginių ilgalaikio miesto ekonomikos vystymo krypčių. Turizmą būtina sieti su tarptautiniais sporto, kultūros renginiais, konferencijomis, festivaliais. Prioritetą skirsime pažintinio, verslo bei renginių turizmo plėtrai mieste.

  • Išnaudodami palankią Kauno miesto geografinę padėtį, gerinsime Kauno pasiekiamumą sausumos, oro ir vandens transportu, užtikrinsime šių transporto rūšių jungtis, siekdami, kad Kaunas taptų europinės reikšmės transporto ir logistikos centru.

  • Pasitikėjimas verslu – mūsų ekonominės politikos prioritetas. Plečiant viešą-privačią partnerystę pirmiausia reikia sudaryti verslui tinkamą aplinką, mažinti biurokratines procedūras (leidimų išdavimą, detaliųjų planų rengimą).

  • Skatinsime ir remsime mokslo ir žinių ekonomikos plėtrą. Skatinsime inovacijas bei verslo investicijas į mokslą ir studijas, aukštos kokybės darbo vietų kūrimą tam, kad aukštųjų mokyklų absolventai savo ateitį sietų su Kaunu.

  • Siekdami sustiprinti Kauno, kaip akademinio ir studentų miesto poziciją, įsteigsime tarptautinį studentų centrą su bibliotekomis, skaityklomis, kavinėmis, moderniomis erdvėmis, kuriose skleistųsi studentų kūryba ir vyktų bendravimas. Galima tokio centro kūrimo vieta-Nemuno sala, šalia Žalgirio arenos. Bendradarbiaujant su Kauno aukštosiomis mokyklomis, sala virs studentų ir aktyvaus poilsio mėgėjų oaze su sporto aikštynais ir kitomis erdvėmis.

  • Inicijuosime verslumo ugdymo mokyklose programas paaugliams. Daugiau dėmesio skirsime konsultacinei pagalbai naujai įsikūrusiems verslams, kurie tik pradeda savarankiškai veikti rinkoje, skatinsime jų aktyvesnį dalyvavimą ES paramos programose.

  • Inicijuosime inovatyvių darbo erdvių, kurios skatintų jaunimo kūrybiškumą, bendradarbiavimą ir iniciatyvumą, kūrimąsi.

  • Tęsime bendradarbiavimą su Kauno oro uostu, siekiant, kad Kaunas toliau stiprintų savo pozicijas Europos turizmo rinkoje.

  Koalicijos programą pasirašė:

  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos lyderisAndrius Kupčinskas

  Partijos „Jaunoji Lietuva“ frakcijos lyderisStanislovas Buškevičius

  Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos lyderėAušra Ručienė

  Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcijos lyderisRimantas Mikaitis

Skip to content