• Naujienos
 • Kinijos pasiuntiniui marijampoliečiai pristatė verslo potencialą

  Kinijos pasiuntiniui marijampoliečiai pristatė verslo potencialą

  Marijampolės savivaldybės mero Vidmanto Brazio kvietimu rugsėjo 9 d. Marijampolėje lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Liu Zengwen su ponia Yao Xiaofen, ambasados ekonomikos ir komercijos atašė Zhao Qiuyan ir pirmasis sekretorius Din Tao, puikiai kalbantis lietuviškai. Tai buvo pirmasis šių Kinijos diplomatų Marijampolėje vizitas, kurio metu jie susipažino su pačiu miestu, jo plėtros perspektyvomis, aplankė kelias verslo įmones, susitiko su verslo, kultūros ir kitų sričių atstovais.

  Priėmime pas merą V. Brazį ambasadorius L. Zengwen teigė susidaręs įspūdį, kad Marijampolė yra ir pramonės, ir išvystyto žemės ūkio kraštas. Jis pabrėžė puikią miesto geografinę padėtį, kurios galėtų pavydėti kiti šalies regionai. Jis patikino, kad turi tvirtą norą surasti Marijampolei jo šalies miestą partnerį, kad būtų galima užmegzti glaudesnius tarptautinius miestų ryšius. Marijampoliečiai pateikė pasiūlymų pasinaudoti Marijampolės laisvosios ekonominės zonos galimybėmis. „Bus platusis ir siaurasis geležinkelis greta laisvosios ekonominės zonos – turime labai palankią situaciją“, – priimant svečius sakė meras V. Brazys ir kvietė steigti bendras verslo įmones.

  Kinijos pasiuntinys su ambasados darbuotojais apžiūrėjo ARVI įmonių grupei priklausančias įmones. Ilgesniam laikui svečiai užsuko į UAB „Arvi kalakutai“, kur buvo pavaišinti kalakutienos patiekalais. Jie buvo maloniai nustebę, kiek įvairių gaminimo būdų galima pritaikyti kalakutienai. Išsamiau susipažino ir su UAB „Mantinga“ produkcija. Kadangi marijampoliečių duonos gaminiai jau eksportuojami į Japoniją, galbūt netolimas laikas, kai jų atsiras ir Kinijos rinkoje. Svečius priėmęs UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Kęstutis Svitojus sakė, kad galėtų sukurti naujų produktų, tinkančių Kinijos vartotojų skoniui. Anot p. L. Zengwen, Pietų Kinijos gyventojai daugiau vartoja ryžius kaip ir japonai, o Šiaurės Kinijoje mėgstami miltų gaminiai. Jis pažadėjo kartu su ekonomikos ir komercijos atašė p. Z. Qiuyan pasirūpinti marijampoliečių įmonės reklamavimu jų šalies užsienio prekybos ministerijos tinklapyje teigdamas, kad tokiu keliu surasti partneriai būtų tikrai patikimi. Retą progą pristatyti savo gaminius vienos didžiausių pasaulyje tautos atstovams turėjo UAB „ICECO“ ir UAB „Marijampolės pieno konservai“.

  Aptariant su svečiais vizitą buvo paminėti kultūriniai mainai kaip vieni pirmųjų. Kas žino, galbūt jau greitai marijampoliečiai vieną iš seniausių pasaulio civilizacijos kultūrų galės pažinti iš arčiau.
Skip to content