Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, veikiančios LEZ valdybos pirmininkas Fredis Opsomeris birželio 10 d. pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolus su Kinijos biotechnologijų kompanija „Zhejiang Several Billion Biological Technology“ ir maisto gamybos grupe „Baodi Group“.
Šios bendrovės Kauno LEZ ketina steigti logistikos, o vėliau – ir gamybos padalinius.
„Baodi Group“ veikla apima visą maisto tiekimo grandinę – nuo kiaulių ir kitų gyvulių auginimo iki skerdimo, šaldymo, perdirbimo ir tiekimo į rinką. Ši kompanija gamina ir aukštos pridėtinės vertės gyvulinės kilmės vaistinius preparatus – imonuglobuliną, taip pat vaistus nuo vėžio.
Tai viena iš 100 didžiausių privačių Kinijos kompanijų. Iš pradžių „Baodi Group“ Kauno rajone ketina įsteigti savo atstovybę, vėliau – logistikos centrą, per kurį būtų galima gabenti pagamintus preparatus į Lietuvą, o lietuvišką mėsą – į Kiniją.
Biotechnologijomis garsėjanti kompanija „Several Billion“ iš mikrodumblių gamina Omega-3 riebalų rūgštis. Tai perspektyvu, nes šis preparatas tradiciškai išgaunamas iš žuvų, kurių ištekliai katastrofiškai mažėja. Kauno LEZ kinai norėtų statyti aukštomis technologijomis pasižyminčią įmonę.
Vizito Kinijoje metu buvo užmegzti ryšiai ir savivaldos lygmeniu: Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Dziašano apskrities merė Xu Qing pasirašė abiejų regionų bendradarbiavimo ketinimų protokolą.
Susitikimuose taip pat dalyvavo LR ūkio ministras Evaldas Gustas, LR ambasadorė Kinijoje Lina Antanavičienė, kiti atsakingi asmenys.
Kinijoje viešėjo ir du Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai verslininkai: UAB „Garlita“ vadovas Juozas Martikaitis ir UAB „Interjero elementai“ vadovas Giedrius Bučas.
Dziašano apskritis įsikūrusi Džedziango provincijoje, Jangdzės upės deltoje. Kiniškai „jiashan“ reiškia „gera žemė ir malonūs žmonės“. Dziašanas gali pasigirti upių, iš gamtos gaunamų produktų gausa, todėl yra vadinamas žuvies ir ryžių, šilko ir kultūros žeme. Bene svarbiausias šios apskrities privalumas – didžiausio Kinijos miesto Šanchajaus artumas.
Kauno rajono delegacija taip pat lankėsi daugiau kaip 1000 metų istoriją menančiame Xitango miestelyje, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
Lietuviai buvo pakviesti pasisvečiuoti ir Dziašano vyresniųjų klasių moksleivių vidurinėje mokykloje, kuri išugdė ne vieną žymų Kinijos politiką, verslininką, mokslininką. Vienoje klasėje vidutiniškai mokosi apie 40 moksleivių, mokykla aktyviai vykdo tarptautinius mainus, domisi bendradarbiavimo su Kauno rajono mokyklomis galimybėmis.