• Naujienos
 • Kėdainių verslininkai analizavo verslo situaciją su BIfree SODRA

  Balandžio 27 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filiale vyko susitikimas su UAB „Day Q Analytics“. Aplikacijos Bifree Sodra galimybes pristatė įmonės direktorius ir įkūrėjas Vytautas Siaurusaitis.

  Kėdainių rajono savivaldybėje įsikūrusių įmonių vadovai turėjo galimybę išsamiau susipažinti su aplikacija BIfree Sodra, jos analitinių duomenų greito sisteminimo galimybių ir duomenų įtaka kryptingiems vadovų sprendimams.

  Remiantis paskutiniais duomenimis, šiuo metu vidutinis darbo užmokestis (VDU) Lietuvoje siekia 1700,35 Eur. Tuo tarpu Kėdainiuose – apie 70 Eur mažiau ir VDU sudaro – 1626,58 Eur. Veiklą sustabdė 8 įmonės, sumažėjo 179 darbuotojų. Šiuo metu Kėdainiuose yra 14 304 dirbančiųjų. Svarbu paminėti, kad buvo analizuoti duomenys tų įmonių, kurių dydis nuo 5 darbuotojų ir jos yra laiku pateikę finansines ataskaitas Sodrai. Analizuojant Sodros duomenis, paaiškėjo, kad Kėdainiuose nors įmonių ir mažėjo, tačiau DU didėjo. Šiuo metu Lietuvoje  DU vidutiniškai siekia 10 -11 Eur/1 val., kai tuo tarpu ES vidurkis 25 – 27 Eur/1 val., 40 – 50 Eur/1 val. Norvegijoje.

  Stebimas lėtesnis įmonių pardavimų augimas nei visoje Lietuvoje, ir iš 61 savivaldybės, Kėdainiai užima 33 vietą. 16,2 % augo pardavimo pajamos, šiek tiek mažiau nei Lietuvos rinkoje. 46 mln. Eur įmonių pelnas ir 7 vieta pagal pardavimus 1 darbuotojui. Darbuotojo pelnas 2 kartus mažesnis nei Lietuvoje.

  Analitiniai duomenys rodo, kad Lietuvoje darbdaviai pusę pelno atiduoda darbuotojams, o tai atitinka ES reikalavimus. Prieš 20 metų šis skaičius tesiekė  35 %.

  Lietuvos įmonėse sukuriama pridėtinė vertė 20 Eur, Europoje – 50 Eur.

  Šiuo metu svarbiausias įmonėse – efektyvumas – pažangios įmonės darbuotojo vertę matuoja pavalandžiui.

  Šiuo metu Lietuvoje dirba 1,27 mln. darbuotojų ir tai yra rekordinis dirbančiųjų skaičius per paskutinius 20 metų. Gyventojų sumažėjo 300 000 ir tai sudaro 10 % šalies gyventojų – šiuo metu Lietuvoje gyvena 2,8 mln. gyventojų. Lietuviai bankų sąskaitose turi sukaupę neregėtą sumą – 21 mlrd. eurų. COVID laikotarpiu veiklos pelnas didėjo ir iš 5 – 7 mlrd. Eur šoktelėjo iki 10 mlrd.

  Pasak duomenų analitiko Vytauto Siaurusaičio, jo rekomendacija įmonių vadovams: „Kad netektų sukti galvos, kaip ateinančiu laikotarpiu išsilaikyti, galvoti, kaip su su tuo pačiu kiekiu darbuotojų nuveikti daugiau“.

   

Skip to content