• Naujienos
 • Kėdainių ir Jonavos filialo nariai lankė įmonę narę – AB „Achema“

  Balandžio 12 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių ir Jonavos filialų nariai buvo pakviesti į susitikimą, kurio metu lankė Kauno PPAR narį, įmonę AB „Achema“, kuri kitąmet švęs 60 metų veiklos jubiliejų.

  AB „Achema“ įsikūrusi Jonalaukio kaime, Jonavos rajone, šalia Neries ir Šventosios upių santakos – didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja šalyje bei didžiausia tokio pobūdžio gamykla Baltijos šalyse, įkurta 1965 metais. Metinė trąšų gamyba – apie 2 milijonus tonų.

  Šią gamyklos vietą lėmė patogi geografinė padėtis: čia praeina svarbios šalies automagistralės ir geležinkelio linijos, jungiančios įmonę su didžiaisiais Lietuvos miestais, gamyboje naudojamas upių vanduo.

  Įmonė priklauso „Achemos“ įmonių grupei, kuri šiuo metu jis vienija per 40 bendrovių, veikiančių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Suomijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Kroatijoje. Jos dirba trąšų gamybos ir prekybos, agroverslo, krovos ir logistikos, energetikos, dujų gamybos bei prekybos srityse, taip pat plėtoja kitus verslus. Koncernui priklausančių bendrovių pagaminta produkcija eksportuojama į daugiau nei 30 pasaulio šalių. UAB Koncernas „ACHEMOS GRUPĖ“ yra vienas didžiausių darbdavių

  Bendrovėje dirba apie 1.300 žmonių. AB „Achema“ darbuotojų kaita nedidelė, dirba ir kelių kartų tos pačios šeimos nariai. Įmonė socialiai atsakinga, įsitraukia ir remia mieto idėjas, iniciatyvas. Teritorijoje turi savo ugniagesius, polikliniką. Daugiau kaip 130 ha plote veikianti įmonė, atrodo išties įspūdingai – veikia, kaip atskiras miestelis su savo gyventojais ir gamybine infrastruktūra, sava geležinkelio linija, skirta pakrauti ir išvežti produkciją prekybiniais vagonais.

  Gamybos valdymo skyriaus vyriausiasis inžinierius Mantas Sungaila Kėdainių ir Jonavos filialų narius pakvietė į ekskursiją po AB „Achema“ gamyklą, svečiams išsamiau papasakojo apie pačią įmonę, aprodė gamyklos teritoriją. Po ekskursijos visi susirinkusieji mėgavosi gardžiais pietumis AB „Achema“ valgykloje.

  Visos Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo bendruomenės vardu dėkojame įmonei AB „Achema“ už svetingą priėmimą.

Skip to content