• Naujienos
 • Kėdainių filialo verslininkų apskritojo stalo diskusija su Kėdainių r. savivaldybės meru Valentinu Tamuliu

  Kovo 22 dieną vyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Kėdainių filialo verslininkų apskritojo stalo diskusija su Kėdainių rajono savivaldybės meru Valentinu Tamuliu.

  Diskusijoje dalyvavo ir Kėdainių rajono savivaldybės mero komanda: administracijos direktorius Gintautas Muznikas, vicemerė Virginija Baltraitienė ir mero patarėja ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė.

  Susitikimo metu diskutuota infrastruktūros, elektros tinklų (galios) Kėdainių LEZ problematika, parkavimo senamiestyje, apleistų sklypų ir pastatų klausimais. Verslininkai, kaip sprendimą, siūlo kelti baudų dydžius apleistų pastatų savininkams, siūlė inventorizuoti savivaldybės sklypus, kad verslas galėtų čia investuoti ir plėtoti verslus, statyti gyvenamuosius pastatus. Suteikti lengvatines sąlygas išsinuomoti savivaldybei priklausančias patalpas, skatinti kurti verslą, paslaugas, pramogas. Išreiškė poreikį efektyvesnei komunikacijai.

  Taip pat aptartas ne mažiau svarbus gyventojų ir kvalifikuotų darbuotojų klausimas. Savivaldybės atstovai akcentuoja pridėtinės vertės pasiūlymus, parengtus medicinos, švietimo sričių darbuotojams, skatinančius pritraukti į Kėdainius labiausiai trūkstamų sričių specialistus. Pabrėžia, kad Kėdainiuose nėra eismo spūsčių, greitas susisiekimas, vaikų darželiuose ir mokyklose yra vietų naujų gyventojų vaikams.

  Administracijos direktorius Gintautas Muznikas pristatė miesto viziją, supažindino su biudžetu, atsakė į verslininkams kylančius klausimus. Verslininkai siūlo kelti miestui ambicingesnius tikslus, skaidyti viešuosius pirkimus, laikytis vienos bendros vizijos, kaip turi atrodyti miestas, jo erdvės, dviračių takai, parkai, sujungti turistinius maršrutus, labiau išnaudoti  Kėdainių krašto turizmo potencialą.

  Kėdainių rajono savivaldybės vicemerė Virginija Baltraitienė informavo, kad 2026 metais Kėdainiai siekia tapti Lietuvos kultūros sostine ir šiuo metu atliekami pasiruošiamieji darbai.

  Dėkojame Kėdainių rajono savivaldybės merui ir jo komandai už dalyvavimą diskusijoje.

   

  Eglės Kuktienės/ „Rinkos aikštės“ nuotr. 

Skip to content