• Naujienos
 • Kėdainių filialo narių susitikimas įmonėje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

  Balandžio 25 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialas pakvietė Rūmų narius į susitikimą, kuris vyko įmonėje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), įsikūrusioje Akademijoje, Kėdainių rajone, praktiškai geografiniame Lietuvos centre. Susitikimo metu nariai susipažino su LŽŪKT teikiamomis paslaugomis tiek ūkiui, tiek verslui, taip pat dalyvavo ekskursijoje po istorinio paveldo statusą turinčius pastatus, buvo supažindinti su LŽŪKT atliekamais tyrimais bei laboratorijomis.

  Apie Lietuvos žemės konsultavimo tarnybą:

  1911 m. prie Dotnuvos dvaro įsteigta Piotro Stolypino vidurinė žemės ūkio mokykla.

  1919 – 1927 m. veikė Dotnuvos žemės ūkio technikumas, 1919 – 1922 vadintas Dotnuvos žemės ūkio ir miškų mokykla.

  1924 – 1947 m. valstybiniame Dotnuvos dvare veikė Žemės ūkio akademija, gyvenamajai vietai laikiusi akademijos  vardą.

  Šiuo metu čia veikia centrinė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, turinti padalinius visose Lietuvos savivaldybėse.

  Svečiuose taip pat dalyvavo regioninis karjeros centras KARJERAS, kurio atstovės pristatė bendradarbiavimo galimybes verslui, svečias – Marius Juška, atstovaujantis įmonę UAB „Education ON“ (edON), kvietė verslo atstovus susipažinti su Užimtumo tarnybos Aukštos pridėtinės vertės programa, finansuojama iš ES lėšų. Įmonė pagal šią priemonę siūlo 12 mokymosi programų. Aukštos pridėtinės vertės programas gali rinktis tiek dirbantys, tiek nedirbantys asmenys. Šias programas besirenkantys turi būti aukštesnio nei vidurinio išsilavinimo. Mokymasis finansuojamas pasirašius sutartį su UŽT (dvišalę arba trišalę su įmone). Įsipareigojimas – asmuo baigęs kažkurią mokymo programą, turi įgyti aukštesnes pareigas, kitą darbą ar bent jau turėtų būtų papildyti jo pareiginiai nuostatai naujomis funkcijomis.

  Po ekskursijos ir svečio pranešimo susirinkusieji turėjo galimybę susipažinti vieni su kitais, bendrauti, keistis informacija neformalioje aplinkoje.

  Dėkojame LŽŪKT direktoriui Sauliui Gintui Cironkai

  Nuotraukos: Egidijus Vilkevičius, LŽŪKT fotografas – vaizdo operatorius

Skip to content