• Naujienos
 • Ekonomikos ir inovacijų viceministrės Ievos Valiuškaitės bei vyriausiojo patarėjo Aurimo Antanaičio vizitas Kėdainiuose

  Balandžio 18d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialas kartu su Inovacijų agentūra sutelkė iniciatyvas ir pakvietė Kėdainių verslininkus į renginį „ES finansavimas: investuok į Verslo augimą Kėdainiuose“.

  Renginį pradėjo Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valiuškaitė. 1 mlrd. Vertės planą Lietuvos ekonomikai stiprinti pristatė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vyriausiasis patarėjas Aurimas Antanaitis, pastarasis renginio dalyvius supažindino su keletu įdomių faktų: „Lietuvos įmonių vadovai pasižymi aukštu verslumu ir šioje srityje pasaulyje užima 2-ąją vietą. Pagal gabumą ir prisitaikymą prie iššūkių ir pokyčių, pasaulyje yra 4-tieji, o pagal moteris darbo rinkoje sudaro 49,5 proc. visų dirbančiųjų ir užima 5-tą vietą pasaulyje. Su tokiais rodikliais, realu, kad 1 mlrd. eurų Lietuvoje bus investuotas tikslingai“, – dalinosi EIM vyriausiasis patarėjas A. Antanaitis.

  Renginio metu išsamiai apie 2021 – 2027 n. ES Investicijų kryptis, galiojančius ir laukiamus kvietimus investuoti 2023 m. pristatė Inovacijų agentūros vertinimo vadovė Giedrė Kuncaitytė ir kiti kolegos.

  Šiuo finansavimo periodu, Lietuva yra padalinta į du investicijų pasiskirstymo regionus – Sostinės (SR), su 92,75 mln. eur finansavimu, bei  Vidurio ir Vakarų Lietuvos (VVL) . Pastarajam numatytas 418,45 mln. Eur finansavimas. Šiuo metu yra paskelbtų kvietimų sudaro 35 proc. Ministerijos atstovai teigia, kad  beveik 5 proc. atsiliekama nuo plano, tačiau netrukus atlikus būtinus ES teisės aktų pakeitimus, bus paleistos ir kitos priemonės.

  Finansavimo 2021  – 2027 m. periodu didesnis dėmesys ir investicijos skirtos regionams, neišskiriant ar tai vakarų ar vidurio Lietuva. Dėmesys įmonių skaitmenizacijai, žaliajai ekonomikai skatinti, mokslinių tyrimų veiklai ir plėtrai, naujų produktų kūrimui.  Daug dėmesio bus skiriama įmonių partnerių naujose rinkose paieškai, produktų sertifikavimui, eksporto dokumentų registravimui bei verslo misijoms organizuoti.

  Detaliau kviečiame skaityti: https://eimin.lrv.lt/lt/1-mlrd-lt

  Dėkojame Inovacijų agentūrai už bendradarbiavimą.

  Nuotraukos: VšĮ Scarfa, Irina Eid.

Skip to content