• Naujienos
 • KĖDAINIAI: VERSLO ORGANIZACIJOS SĖKMĖ PRIKLAUSO NUO LYDERIO

  Kaip įsivaizduojate verslo ir valdžios bendradarbiavimą? Kokias problemas rajone kartu galėtų spręsti verslas ir valdžia? Kaip padidinti rajono verslo aplinkos patrauklumą? Kas galėtų pritraukti investicijas? Ar reikėtų Kėdainiuose vadinamųjų „verslo pusryčių“? Kaip pagerinti rajono įvaizdį? Kokie Jums patogiausi bendravimo (bendradarbiavimo) būdai, kaip patogiausia gauti informaciją, išreikšti savo nuomonę ir pateikti pasiūlymus?

  Tokius klausimus Kėdainių verslo ir valdžios forumo dalyviams pateikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis.

  „Forumo pavadinimas – „Verslo ir valdžios partnerystė: stipresnė savivalda, geresnis gyvenimas“ – galėtų būti geras bet kurios partijos šūkis. Renginio iniciatyva yra ženklas, kad bendradarbiavimo problema egzistuoja ir reikia realių žingsnių ją spręsti, – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės merė Nijolė Naujokienė. – Šis laikotarpis kupinas iššūkių ne tik verslui, bet ir savivaldai. Kaip vykdyti funkcijas, išlaikyti įstaigas, jei finansavimas mažinamas?“

  Pasak rajono merės, verslui įtaką daro ir valstybės lygiu priimami teisės aktai, ir regioninė politika, ir savivaldos sprendimai. Kėdainiai yra parengę strateginį planą, kuris koreguojamas atsižvelgiant į laikmečio realijas, veikia Kėdainių pramonės parkas. Bene tiksliausiai verslo poreikius, anot N. Naujokienės, atspindi užsienio verslininkų vizitai. Iš jų formuojasi tam tikras klausimynas. Pavyzdžiui, be daugelio įprastų dalykų, potencialūs investuotojai domisi, ar yra aukštoji mokykla, kokio profilio specialistai rengiami rajone, koks gyventojų amžiaus vidurkis.

  „Prieš dvejus metus rajone buvo įregistruota apie 1200 įmonių, šiandien – 900. Iš jų realią veiklą vykdo 600, tarp jų yra tik 17 stambiųjų pramonės įmonių. Štai šie skaičiai geriausiai atspindi verslo aplinkos kokybę. Smulkusis ir vidutinis yra gyvybingiausia, lanksčiausia verslo dalis, kurianti darbo vietas sau, šeimai, mūsų aplinkai. Jai reikia paramos, o verslo informacijos centro likimas – nežinioje. Siūlyčiau smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams vienytis, tada jūsų balsas bus įtakingesnis“, – ragino rajono vadovė.

  Plačiau apie susitikimą Kėdainiuose skaitykite lapkričio mėnesio „Rūmų žiniose“.

Skip to content