• Naujienos
 • Kauno verslo vadovų klubo susitikimas KTU „M-Lab“ laboratorijų centre

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Kauno verslo vadovų klubas sausio 26 dieną kvietė narius į pirmąjį šiais metais ataskaitinį susirinkimą, kuris vyko KTU „M-Lab“ laboratorijų centre.

  Kauno verslo vadovų klubo nariai susitikimo metu aptarė 2023 metus, diskutavo dėl 2024 metų veiklų planų, ypatingai dėl VVK konferencijos „GERVĖ 2024“, kuri vyks šių metų balandžio 5 dieną, parodos „Namų pasaulis“ metu, Žalgirio arenos amfiteatre.

  Po oficialios dalies klubiečiams buvo surengta ekskursija po KTU „M-Lab“ laboratorijų centrą, kurios metu nariai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti laboratorijų centrą ir apsilankyti:

  „Proto Lab“ laboratorijoje, skirtoje greitam mažų tiražų mikro ir nano elektronikos produktų projektavimui, prototipavimui ir testavimui. „Proto Lab“ laboratorija jau yra Europractice tinklo narys!

  „Young Lab“ – jaunųjų tyrėjų laboratorijoje, kurios esminis tikslas yra priartinti ir integruoti MTEPI ir studijų veiklas, užtikrinant, kad jaunieji tyrėjai (II ir III pakopos studentai ir doktorantai) anksti įsitrauktų į skirtingų MLab mokslo grupių vykdomus MTEPI projektus. Laboratorija suskirstyta į atskiras erdves, kurios pritaikytos tiek kūrybinių įgūdžių stiprinimui ir jais paremtų veiklų plėtojimui, tiek praktinių gebėjimų vystymui.

  „Smart Lab“ – artimai realioms sąlygoms įkurtoje elgsenos mokslų laboratorijoje, kurioje atliekami tyrimai apima žmogaus elgsenos stebėjimus, nagrinėjant, kaip žmonės reaguoja į įvairius socialinius, ekonominius, technologinius ir kitus poveikį, analizuojant akių ir kūno judesių, smegenų veiklos ir elgsenos sąryšius. Taip pat analizuojami biologiniai signalai, kaip širdies ritmas ar odos laidumas, siekiant suprasti emocinį ar fizinį žmogaus atsaką.

  Po apžvalginės ekskursijos po KTU „M-Lab“ laboratorijų centrą vyko diskusija ir praktinės dirbtuvės tema: „Iššūkių sprendimai verslui“. Jų metu buvo pateikta spręsti iššūkis „Verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimas“. Sprendiniai išties vertingi, siekiant bendrų verslo ir aukštojo mokslo tikslų.

  • M-Lab – „Milijono idėjų laboratorija“;
  • Verslo ir mokslo „Tinderis“ – BINDERIS;
  • Išgrynintos ir aiškios naudos verslui ir Universitetui iš tokio bendradarbiavimo;
  • Poreikis verslui ir mokslui praleisti daugiau laiko drauge – daugiau kalbėtis;
  • Verslas nežino, ko nežino.

  Tai tik nedaugelis idėjų ir įžvalgų, kuriomis Kauno verslo vadovų klubo nariai pasidalino susitikimo metu, taip sukurdami dirbtuvėms pridėtinę vertę, atskleidė savo kūrybiškumą, įžvalgumą ir profesionalumą bei parodė, kad mokytis ir tobulėti gali būti smagu!

  Tikimasi, kad šis susitikimas bus tolimesnio abipusiai naudingo ir tvaraus bendradarbiavimo pradžia.

Skip to content