• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų pozicija dėl Atsiskaitymo už žemės ūkio produkciją įstatymo tobulinimo

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, atstovaudami narių interesams, kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) dėl Atsiskaitymo už žemės ūkio produkciją įstatymo (Atsiskaitymo įstatymas) tobulinimo. 

  Pasiūlyta keisti Atsiskaitymo už žemės ūkio produkciją įstatymo nuostatas taip, kad su pardavėju būtų atsiskaityta per terminus nustatytus įstatyme, o pirkėjas galėtų atsiskaityti su  finansinių paslaugų tiekėju per finansavimo sutartyse numatytus terminus, kurie gali būti ilgesni, nei numato Atsiskaitymo įstatymas. Tokios galimybės dabartinis įstatymas nenumato ir įmonės – žemės ūkio produkcijos pirkėjai, susiduriantys su apyvartinių lėšų trūkumu, patenka į situaciją, kai su pardavėju ir finansine įstaiga reikia atsiskaityti tuo pačiu laiku. 

  Kauno PPA rūmai 2023 m. rugsėjo mėn. organizavo apskritojo stalo diskusiją tarp Rūmų narių ir ŽŪM Strateginio planavimo departamento Ekonominės analizės skyriaus, Finansų ir biudžeto departamento Finansų ir apskaitos politikos įgyvendinimo, Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūros,  Lietuvos bankų asociacijos atstovais. Diskusijoje buvo pasikeista informacija, nuomonėmis, aptarti teisės aktų reikalavimai bei Kauno PPA rūmų pasiūlymas dėl įstatymo tobulinimo. Svarbus diskusijos akcentas, kad privalo būti išlaikyti ES direktyvoje numatyti atsiskaitymo su žemės ūkio produkcijos pardavėjais terminai. Po diskusijos pateikta pozicija – pasiūlymas raštu, diskutuojama dėl tobulinimo galimybių, gruodžio pabaigoje pateiktas atsakymas ŽŪM, kad Atsiskaitymo įstatymo tobulinimo projekte siūlomos nuostatos tais atvejais, kai žemės ūkio produkcijos pirkėjas ar pardavėjas bus sudaręs finansavimo sutartis su reikalavimo teises perėmusiu asmeniu, pilnai užtikrins, kad su žemės ūkio produkcijos pardavėju bus atsiskaityta visa apimtimi per Atsiskaitymo įstatyme nustatytus terminus, o pirkėjas atitinkamai galės atsiskaityti su finansinių paslaugų tiekėju per finansavimo sutartyse numatytus terminus, kurie gali būti ilgesni, nei numato Atsiskaitymo įstatymas (pardavėjas dėl šios pirkėjo galimybės nepatirs jokių papildomų išlaidų, susijusių su finansavimo paslaugos mokesčiais). 

  Informacija: Daiva Vyšniauskienė, 8687 36240, daiva.vysniauskiene@chamber.lt

   

Skip to content