• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės verslininkai siekia daugiau dėmesio ir paramos verslui

  Spalio 27 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės iniciatyva buvo surengta atvirojo stalo diskusija ,,Savivaldybės parama SVV“. Rajono savivaldybės Smulkiojo verslo komisijoje vyravo bendradarbiavimo atmosfera, diskusija buvo atvira ir vaisinga. Buvo iškelta nemažai naujų idėjų efektyvesniam verslumo skatinimui Kėdainių mieste ir rajone.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės nariai buvo supažindinti su teikiama savivaldybės parama verslui. Diskusijos metu bendru sutarimu buvo pasiūlyta peržiūrėti Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatus ir mažinti biurokratines kliūtis. Taip pat buvo pasiūlyta įmonėms, veikiančioms senamiestyje, palūkanas kompensuoti ne vienerius, bet trejus metus, jei paskola gauta iš Smulkiojo verslo rėmimo fondo ar kredito įstaigos.

  Atstovybės vadovas D. Cibulskis siūlė skatinti moterų verslumą, nes moterų nedarbas yra žymiai didesnis. Verslininkas R. Pavilonis ragino skatinti vyresnių kaip 50 metų asmenų verslumą, nes darbo rinkoje jie jau nėra paklausūs. Todėl galėtų ne minti darbo biržos slenkstį, o susikurti sau darbo vietą ir iš to pragyventi.

  R. Raščiauskas atkreipė dėmesį, kad būtina mažinti išorės reklamos įkainius savivaldybėje, kurie yra didesni nei Vilniuje. Vienodas įkainis išorės reklamai už atitinkamą plotą yra taikoma ir „Maximai“, ir smulkiajam verslui. Kaip pavyzdį jis pateikė „Utenos trikotažo“ parduotuvę, kurioje dirba tik viena pardavėja. R. Pavilonis pasiūlė neapmokestinti šviečiančios reklamos, nes ji apšviečia tam tikrą miesto dalį. Taip pat reiktų pagalvoti apie reklamos priemonių dalinį kompensavimą verslininkams.

  Diskusijoje dalyvavęs J. Baniota apgailestavo, kad komercinės paskirties žemės mokestis rajone yra didesnis negu daugelyje kitų rajonų, todėl verslininkai investuoja ir verslus kuria kitose savivaldybėse, kur verslui aplinka yra palankesnė.

Skip to content