• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai skelbia konkursą dėl verslo istorijos įamžinimo

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ėmėsi ambicingo projekto: sukurti mieste unikalią verslo istorijos įamžinimo erdvę, kurioje būtų įprasminta verslo reikšmė valstybės raidai ir visuomenės gerovei.

  Rūmų klubo „Verslas Kaunui“ (Benjamino Žemaičio, itin daug ir nuoširdžiai dirbusio Zigmanto Dargevičiaus, Genadijaus Laškovo) iškelta ir subrandinta idėja tapo visos rūmų bendruomenės santalkos ir būtinų bendrų pastangų projektu.

  2015 m. Kaunui suteiktas Europos paveldo ženklas. Ši aplinkybė skatina vykdyti projektus, puoselėjančius miestą, pabrėžiančius jo išskirtinumus, įtvirtinančius ilgaamžes vertybes.

  Artėjant rūmų įkūrimo Lietuvoje 90-mečiui, kuris bus minimas 2015-ųjų birželį, jausdami atsakomybę ir pagarbą istorijai, Kauno PPA rūmai skelbia konkursą sukurti Verslo istorijos įamžinimo erdvę Parodų kalne.

  Nepriklausomos Lietuvos verslo pamatu ir istoriniu atspindžiu tapo Kauno Ąžuolyno vakarinė teritorija, vadinama Parodų kalnu, kur tarpukario metais vyko Lietuvos žemės ūkio ir pramonės parodos. Pirmosios Respublikos laikotarpiu parodos buvo laikomos didžiuliu įvykiu Lietuvoje. Parodų tikslas buvo įvertinti šalies ūkio ir pramonės pažangą, supažindinti su naujovėmis, populiarinti lietuviškas prekes. Kartais Lietuvos žemės ūkio ir prekybos parodos buvo siejamos ir su svarbiais valstybei įvykiais. Ypač iškilmingos jos buvusios 1928 m., švenčiant Lietuvos nepriklausomybės 10-metį, ir 1930 m., minint Vytauto Didžiojo mirties 500-ųjų metų sukaktį.

  Supaprastintame atvirame projekto konkurse turi teisę dalyvauti fiziniai, juridiniai asmenys ar tokių asmenų grupės. Dalyvis privalo turėti specialistus, kurie atitiktų toliau nurodytus kvalifikacijos reikalavimus: ne mažiau kaip du darbuotojai, turintys aukštąjį arba jam prilygintą architekto ir skulptoriaus/dailininko išsilavinimą, arba aukštosios meno mokyklos studentai (studijų kryptis – architektūra, skulptūra, dailė, dizainas).

  Išsamiau konkurso sąlygos
  (158Kb). Projektai konkursui priimami iki 2015 m. birželio 1 d. 14.00 val.

  Balandžio 8 d. 11 val. vyks projekto, jo tikslo ir idėjos pristatymas Kauno PPA rūmų salėje, K. Donelaičio g. 8, Kaune.

  Maloniai kviečiame dalyvauti!

  Verslo istorijos įamžinimo konkurso sąlygos.KPPARR.3 2015-03-31.doc

Skip to content