• Naujienos
 • Kauno PPA rūmų Raseinių atstovybė pakvietė narius į Verslo pietus su Raseinių rajono savivaldybe

  Praėjusiais metais, lapkričio 22 d. įsteigta Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Raseinių atstovybė ėmėsi iniciatyvos ir kovo 13 d. pakvietė rajono verslininkus į Verslo pietų renginį su Raseinių rajono savivaldybės meru Arvydu Nekrošiumi bei jo komanda.

  Susitikime su verslininkais, kartu su meru A. Nekrošiumi, taip pat dalyvavo vicemeras Jonas Vazgys, savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas, mero patarėja Indrė Levickytė. Į Verslo pietų renginį atvyko ir visus susirinkusius sveikino Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, KPPAR  Verslo bendruomenės skyriaus vadovė Vera Mileikienė, KPPA rūmų Raseinių atstovybės vadovas Rosvaldas Kunickas ir KPPA rūmų Raseinių atstovybės narystės koordinatorė Vaida Gruzdžiūnienė. Susitikime dalyvavo KPPAR Raseinių atstovybės nariai bei kiti rajono verslininkai.

  KPPAR prezidentas Z. Dargevičius, sveikindamas susirinkusiuosius, kalbėjo: „Rūmai yra didžiausia regiono verslo bendruomenė Lietuvoje ir vienintelė verslo organizacija, kuriai patikėtos valstybės deleguotos funkcijos, pavyzdžiui, sertifikatų išdavimas ar force majeure aplinkybių sprendimas. Stiprindami bendruomenę regione, siekiame, jog rūmų paslaugos verslui būtų arčiau ir lengviau prieinamos. Esu dėkingas Raseinių rajono savivaldai už palaikymą ir bendradarbiavimą. Tikiuosi, jog šiandien, susipažinus su pristatytais rajono plėtros planais ir projektais, verslininkams bus aiškiau, kur sukti savo verslus ir kaip prisidėti prie krašto gerovės“.

  Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius akcentavo, jog dirbdamas įvairiose pozicijose, tiek LR Seime, tiek ir Savivaldoje, matė KPPAR organizacijos narių veiklumą ir aktyvumą įstatymų leidyboje ar kituose svarbiuose verslui klausimuose bei informuojant apie bendrą padėtį verslo srityje. „KPPAR atstovybės įsteigimas Raseiniuose – tai nauja galimybė mūsų rajone, todėl kviečiu mūsų krašto verslininkus pasinaudoti šia proga. Džiugina tai, jog mūsų rajone atsirado ši asocijuota verslo struktūra, kuri inicijavo kontakto užmezgimą su rajono valdžia, todėl tikiuosi, jog šio renginio metu vienas kitą išgirsime, padiskutuosime ir ateityje įgyvendinsime daug gerų bendrų darbų“, – sveikinimo žodį tarė meras A. Nekrošius.

  Susitikimo metu verslininkams buvo pristatyti jiems aktualūs rajono klausimai. Savivaldybės darbuotojai pristatė 2024 m. savivaldybės biudžetą, numatomus artimiausius savivaldybės investicinius projektus, supažindino su  Raseinių rajone veikiančia Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programa. Renginio viešnia LR Seimo narė Asta Kubilienė bendravo su verslo atstovais, kokių pokyčių artimiausiu metu laukia verslas.

  Verslininkai domėjosi apie Savivaldybės biudžeto surinkimą šių metų pradžioje, vyko diskusija ir dėl biudžeto skiriamų lėšų švietimui, specialistė akcentavo, jog šiemet švietimui skiriama suma siekia 39,42 proc. viso biudžeto ir tai yra sritis, kuri iš Raseinių rajono savivaldybės biudžeto gauna daugiausiai. Iš šių lėšų kasmet yra stengiamasi atnaujinti mokyklų patalpas, sporto inventorių, kompiuterinę techniką, o šiemet turint papildomų lėšų, mero iniciatyva buvo papildomai skirta lėšų vaikų vasaros stovykloms ir vaikų plaukimo pamokoms.

  KPPA rūmų Raseinių atstovybės vadovas R. Kunickas dėkojo merui už parodytą geranoriškumą ir sutikimą su komanda dalyvauti Verslo pietų renginyje, pakvietė verslininkus dalyvauti diskusijoje.

  Uždavus klausimą apie verslo rėmimą pasiruošimui dienai X, savivaldybės meras patikino, jog tai, kas yra Savivaldybės rankose ir „rėmuose“, visa tai jau yra planuojama ir strateguojama, tačiau priminė, jog šis klausimas turėtų būti sprendžiamas ir bendrai valstybiniu mastu. Verslininkams pasidomėjus apie turimų slėptuvių skaičių Raseinių rajone, mero patarėja I. Levickytė pristatė, jog šiuo metu Raseinių rajone yra 110 priedangų. Jose galėtų pasislėpti 20 615 žmonių (apie 68 proc. visų rajono gyventojų). Tai atitinka ir viršija LR vidaus reikalų ministerijos nustatytą siekiamybę – suteikti priedangą 40 procentų gyventojų nuo bendro nuolatinių savivaldybės gyventojų skaičiaus.

  Verslininkai su Savivaldybės vadovais kalbėjosi apie daugiabučių namų ir kiemų renovacijas, mažų mokyklų išlaikymą, smulkaus ir vidutinio verslo programos plėtrą, sporto stadiono ir hipodromo perspektyvas bei Raseinių rajono perspektyvinę viziją tapti Vidurio Europos piligrimystės centru.

  Į pastarąją temą sureagavęs meras, patikino, jog šiemet tai yra prioritetinė sritis ir bus aktyviai dirbama siekiant užmegzti ryšius su kitais piligrimystės centrais, o administracijos direktorius K. Užemeckas apgailestavo, jog būtent dėl tam tikrų valstybinių institucijų draudimų Raseinių rajono savivaldybei nėra leidžiama plėtoti ir kurti Šiluvos architektūrinius sprendimus, tačiau siekiama, jog ši situacija kuo greičiau keistųsi. Taip pat jis užsiminė, jog bus siekiama užmegzti bendradarbiavimą su žinomu piligrimystės centru Čenstakavoje, kuris gali paskatinti ir „pastumti į priekį“ mūsų rajoną, dirbant piligriminio turizmo srityje.

  Planuojama, jog tokie verslo pietūs ir susitikimai tarp verslininkų ir Savivaldos vadovų taps tradicija. Rosvaldas Kunickas dėkodamas susirinkusiems, pakvietė verslininkus prisijungti prie Kauno PPA rūmų Raseinių atstovybės, pakvietė į naujas atstovybės patalpas Maironio g. 8 antrame pastato aukšte. Nuo šiol nariai turės galimybę susirinkti savo naujose patalpose miesto centre ir diskutuoti aktualiais klausimais. Pageidaujantys prisijungti prie Raseinių atstovybės kviečiami ateiti  pasikalbėti apie rūmų teikiamas naudas, veiklas bei galimybes plėsti savo veiklą būnant Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų nariais.

Skip to content