• Naujienos
 • Kauno kredito unija Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną minės kartu su jaunimu

  Kauno kredito unija Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną minės kartu su jaunimu

  Patriotiškumą, kooperaciją ir meilę savo gimtajam miestui puoselėjanti Kauno kredito unija kviečia kauniečius ir miesto svečius Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventę paminėti kūrybiniais projektais. Bendradarbiaudama su VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros studentais Kauno kredito unija dovanoja Kauno miestui išskirtinai šiai šventei jaunųjų dizainerių sukurtas instaliacijas – kūrybinius projektus, kurie papuoš Kauno miestą.

  „Manome, kad tai labai pozityvus ir kartu patriotinis projektas, kuris, tikimės, taps kasmetiniu ir laukiamu renginiu Kauno mieste. Nepriklausomybės dienos minėjimas turėtų tapti didžiausia visų mūsų švente. Šiemet šią išskirtinę datą mes norėtume minėti kartu su miesto bendruomene ir suteikti galimybę jaunimui, kurių rankose mūsų visų ateitis bei vertybių puoselėjimas, išreikšti savo idėjas,požiūrį“, – sako projekto iniciatorės Kauno kredito unijos administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.

  VDA Kauno fakulteto dizaino katedros vedėjos Rūtos Valušytės teigimu, VDA KF Dizaino katedra be dvejonių sutiko su Kauno kredito unijos siūlymu surengti bendrą projektą. Projekte sutiko dalyvauti VDA Kauno fakulteto dizaino katedros pirmo ir ketvirto kurso studentai, nepabūgę įtempto studijų grafiko ir išreiškę norą pasidalinti savo kūrybinėmis idėjomis su Kauno miesto bendruomene. Ruošiamos instaliacijos bus išskirtinės ir tuo, kad jų gamybai naudojamos tik antrinės žaliavos (gamybos atliekos), kurias projektui suteikė projekto rėmėja – UAB „Žalvaris“. Prisidėdama prie projekto įmonė siekia atkreipti visuomenės dėmesį į energijos taupymą, aplinkosaugą, skatina mažinti vartojimą.

  „Kada gali išreikšti save, bendrauti, dalintis savo idėjomis, kada esi visomis prasmėmis laisvas, tada kuriame mes visi: laisvi, atsakingi, progresyvūs, pozityvūs ir atviri! Labai džiaugiuosi, kad Kovo 11-ąją Kauno centrą papuoš aktyviausių VDA KF Dizaino katedros studentų sukurtos instaliacijos, kurios simbolizuos ir atspindės mūsų nepriklausomybę, laisvę ir tikėjimą šviesesne ateitimi. Tai mūsų pavasarinė dovana kauniečiams ir miesto svečiams. Su pavasariu!“ – sveikina dizaino katedros vedėja Rūta.

  Projekte dalyvauja dvi studentų komandos (I-as kursas: Julius Guzaitis, Vaidas Byla, Dovilė Pakutinskaitė, Miglė Česiūnaitė, IV-as kursas: Aistis Bagdonas, Nikita Turenkov), kurių pateiktus projektus vertins kompetentinga komisija. Projekto pabaigoje įdomiausias projektas bus nominuotas pinigine premija, o viso projekto metu studentams bus sudaryta galimybė eksponuoti savo kūrinius, viešinti informacija apie juos, rengti akcijas.

  Tikime, kad toks Nepriklausomybės dienos paminėjimas sulauks didelio Kauno miesto jaunimo, visuomenės, politikų ir miesto svečių dėmesio, o jaunųjų dizainerių atlikti darbai paskatins kitaip pažiūrėti į šventę, suvokti kiekvieno mūsų indėlį į miesto gražinimo procesą, skatins jaunimo patriotiškumą, iniciatyvą, kvies aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje.

  Projektą globoja: Kauno miesto savivaldybė (labai geranoriškai priėmusi pačią projekto idėją ir uždegusi žalią šviesą kūrybinėms idėjoms).

  Projekto iniciatorė ir pagrindinė rėmėja: Kauno kredito unija

  Projekto kūrybinė grupė: VDA KF Dizaino katedros studentai (Kuratorė katedros vedėja Rūta Valušytė).

  Medžiagas projektui suteikė: UAB „Žalvaris“ (Marketingo vadybininkė Kristina Bučnienė).

  Projekto rėmėjai:

  • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai

  • Kauno m. savivaldybės UAB „Kauno gatvių apšvietimas“ (Direktorius eksploatacijai Petras Švažas)

Skip to content