• Naujienos
 • Kauno finansininkų klube – apie buhalterių egzaminus ir elektronines VMI paslaugas

  Kauno finansininkų klube – apie buhalterių egzaminus ir elektronines VMI paslaugas

  Ar visi vyriausieji buhalteriai, nepriklausomai nuo išsilavinimo ir patirties, privalėsi laikyti įstatyme numatytus profesinius egzaminus? Kas ir kaip organizuos egzaminus? Kas vertins buhalterių žinias? Ar egzaminai bus vienodi visiems, dirbantiems skirtingose ūkio šakose ar institucijose?

  Į šiuos, šiandien buhalteriams itin aktualius klausimus Kauno finansininkų klube, veikiančiame prie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, atsakinėjo LR Audito ir apskaitos tarnybos direktorius Audrius Linartas ir Lietuvos apskaitos įmonių asociacijos prezidentas Sigitas Babarskas bei direktorius Vytautas Vilys.

  Buhalterinės apskaitos įstatymo pakeitimai numato, nuo 2016 m. sausio 1 d. visi šalies vyriausieji buhalteriai turės būti išlaikę profesinius buhalterinės apskaitos ir finansinės atskaitomybės ir mokesčių egzaminus. Įstatyme apibrėžta, kad egzaminų organizavimo tvarką, vertinimo metodiką, įrašymo ir išbraukimo į vyr. buhalterių sąrašą tvarką, kitų egzaminų pripažinimo tvarką nustato Audito ir apskaitos tarnyba.

  Pasak šios tarnybos vadovo A. Linarto, tarnyba taip pat dar nežino atsakymų į visus klausimus. Jau praėjusios kadencijos Seimui Vyriausybė rengė įstatymo pataisas, kurios patikslintų kai kurias nuostatas. Siūlyta apsvarstyti, ar nevertėtų siaurinti, kam reikalavimai bus taikomi, ar tikrai egzaminus turi laikyti vyr. buhalteriais jau ilgai dirbantys žmonės, įvertinti aukštųjų mokyklų vaidmenį šiame procese (kurių specialybių ir programų egzaminai gali būti prilyginami naujiems reikalavimams) ir kt. Šiuo metu įstatymo pataisos tebėra nagrinėjamos Finansų ministerijoje. O lieka tik treji metai, per kuriuos turi būti parengta egzaminų organizavimo tvarka ir keliasdešimt tūkstančių šalies vyr. buhalterių įvertinti, ar atitinka naujus reikalavimus, išlaikyti egzaminus ir kt.

  Kauno finansininkų klube buvo pristatytos Valstybinės mokesčių inspekcijos naujos elektroninės paslaugos bei Standartinė apskaitos duomenų rinkmena. Įmonių atstovams šios rinkmenos tikslus ir poreikius pristatė Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Eglė Ramanauskienė, apie naujosios VMI interneto svetainės teikiamas paslaugas kalbėjo Kauno apskrities VMI Įmonių aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Srazdaitė.

  Pasak klubo pirmininkės, UAB „Aurita“ vadovės Vaidos Butkuvienės, Kauno finansininkų klubas tampa ta vieta, kurioje valstybinės institucijos ir finansų vadovai diskutuoja aktualiomis temomis, verslas formuoja apibendrintą nuomonę ir teikia argumentuotus, konstruktyvius pasiūlymus atsakingoms institucijoms.Skip to content