• Naujienos
 • Kauno apskrityje laiku pateikta kur kas daugiau deklaracijų

  Kauno apskrityje laiku pateikta kur kas daugiau deklaracijų

  2015 m. gegužės 12 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno VMI) informuoja, kad iki gegužės 4-osios, kada baigėsi pajamų ir turto deklaravimui skirtas laikas, vien už praėjusius metus deklaracijas pateikė daugiau nei 200 tūkst. gyventojų, t.y. apie 22 tūkst. daugiau nei pernai. Šiemet apskrities gyventojai užpildė apie 300 tūkst. pajamų deklaracijų ir per 12 tūkst. turto deklaracijų. Iš viso Kauno AVMI iš gyventojų sulaukė 360 tūkst. įvairių formų deklaracijų už praėjusius ir ankstesnius metus.

  „Vertindami šių metų deklaravimo laikotarpį pastebime, kad auga gyventojų mokestinė drausmė, todėl ir deklaracijų, pateiktų laiku, šiemet sulaukėme gerokai daugiau. Pavyzdžiui, Kauno apskrityje turtą šiemet laiku deklaravo kone 2 tūkst. gyventojų daugiau lyginant su praėjusiais metais, – teigia Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

  Privalančių, bet pajamų dar nedeklaravusių, gyventojų Kauno apskrityje yra daugiau nei 10 tūkst. – apie 18 proc. visų privalančių pateikti deklaracijas. Šis skaičius sumažės, kai bus apdorotos visos popieriniu būdu pateiktos deklaracijos. Didžiąją dalį (5 tūkst.) vėluojančiųjų pateikti deklaracijas sudaro smulkieji verslininkai, pernai vykdę individualią veiklą su verslo liudijimu ar pagal individualios veiklos pažymą. Turto deklaracijų Kauno apskrityje dar nepateikė daugiau nei 1 tūkst. apskrities gyventojų, iš kurių daugiau nei 300 deklaracijų duomenys skelbiami viešai.

  „Laiku nepateikusieji deklaracijų sulauks VMI priminimų, tačiau vis tik raginame gyventojus nedelsti ir deklaracijas pateikti kuo skubiau. Gyventojai, turintys sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų neišgalintys to padaryti, gali kreiptis į Kauno AVMI ir tartis dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo“, – primena J. Stankienė.

  Šiuo metu daugiau nei 60 tūkst. apskrities mokesčių mokėtojų, teisingai užpildžiusių pajamų deklaracijas ir jas pateikusių elektroniniu būdu, jau susigrąžino beveik 6 mln. eurų permokos. Daugiau nei 120 tūkst. gyventojų deklaravo apie 13 mln. eurų permokos, o 47 tūkst. gyventojų deklaravo apie 14 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio.

  Gyventojai, norintys susigrąžinti pajamų mokesčio permoką, teikti ir tikslinti deklaracijas gali dar 5 metus. Pateiktų prašymų pervesti 2 proc. paramą ir 1 proc. paramą politinėms partijoms po gegužės 4 d. VMI nebepriima.

  Kauno AVMI primena, kad pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima paskambinus į Mokesčių informacijos centrą trumpuoju telefonu 1882. Taip pat išsamią informaciją gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje
  bei Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS). Bendro pobūdžio konsultacijas VMI specialistai gyventojams teikia ir socialiniame tinklapyje „Facebook“ esančiame VMI profilyje
  .

Skip to content