• Naujienos
 • Kaune siekiama įkurti aviacijos specialistų rengimo klasterį

  Kaune siekiama įkurti aviacijos specialistų rengimo klasterį

  Aviacijos inžinierių ir orlaivių techninio aptarnavimo specialistų trūkumas – didėjanti problema ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl licencijuoti aviacijos inžinieriai bei specialistai turi puikias perspektyvas siekti tarptautinės karjeros. Kauno technologijos universitetas (KTU), Kauno technikos kolegija (KTK) ir Kauno technikos profesinio mokymo centras (KTPMC) pasirašė ketinimų protokolą, siekdami įkurti Kauno regiono aviacijos specialistų rengimo klasterį. Pagrindinis jo tikslas – konsoliduoti pastangas rengiant specialistus aviacijos sektoriui ir pritraukti investuotojus bei išlaikyti jau veikiančias įmones Kauno regione.

  Stipriam aviacijos pramonės klasterio plėtojimui reikšmingą įtaką turi licencijuoti aviacijos techninės priežiūros specialistai. Jiems rengti reikalinga EASA (angl. European Aviation Safety Agency) reglamento reikalavimus atitinkanti techninės priežiūros mokymo organizacija, kuri glaudžiai bendradarbiautų su regione veikiančiomis konkurencingomis techninės priežiūros institucijomis. Šiuo metu EASA reikalavimus atitinkančios mokymo organizacijos Lietuvoje nėra. Sudarydamos šį ketinimų protokolą, KTU, KTK ir KTPMC ketina tokią mokymo instituciją įkurti ir užtikrinti, kad sutelkti ištekliai būtų naudojami partnerių studijų bei mokymo kokybei gerinti, studentų, moksleivių ir klausytojų poreikiams tenkinti.

  „Aviacijos sektoriui labai svarbūs licencijuoti specialistai, nes dirbantieji šioje srityje privalo būti aukštos kvalifikacijos ir suprasti savo darbo atsakomybę bei pasekmes. Šių specialistų rengimo procesas labai griežtai reglamentuotas ir nėra paprasta jį užtikrinti. Šiandien ketinimų protokolą pasirašiusios organizacijos supranta, kad tikslinga vienyti pajėgas ir rengti aukščiausios kvalifikacijos aviacijos srities specialistus darbo rinkai“, – teigė KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas Andrius Vilkauskas.

  Ketinimų protokolą pasirašę partneriai siekia ne tik sutelkti išteklius, plėtodami klasterizuotą aviacijos specialistų rengimo praktinio mokymo centrą, bet ir pritraukti investuotojus į Kauno regioną bei sudaryti palankias sąlygas čia jau dirbančioms įmonėms.

  „Ėmėmės iniciatyvos į vieną klasterį suburti tris skirtingo lygmens švietimo institucijas: universitetą, kolegiją ir profesinio rengimo centrą. Glaudžiau bendradarbiaudami, įveiklindami ir stiprindami technologinę bazę, tyrimų infrastruktūrą, skatindami intensyvesnius patirties, žinių mainus siekiame Kaune sukurti aviacijos sektoriaus kompetencijų židinį, aplink kurį telktųsi verslas, kuris trauktų į regioną ir šalį naujus investuotojus. Vis dėlto, svarbu suprasti, kad tik vienos pusės iniciatyvumo tikrai nepakaks, o sėkmingų rezultatų pasiekti pavyks tik tuomet, kai visos grandys – mokslas, verslas ir valdžios institucijos – dirbs kartu“, – pabrėžė KTU l.e.p. rektorė Jurgita Šiugždinienė.

  Partnerystės nauda įsitikinęs ir KTK direktorius Nerijus Varnas: „Labai smagu, kad ši idėja gimė ir yra vystoma Kaune, švietimo įstaigos jungia pajėgas ir rodo pavyzdį, kalbasi su verslu, įmonėmis, kurios investuoja ir dirba Kauno regione. Neabejoju, kad klasteris, kurį planuojame įkurti, duos didelę pridėtinę vertę tiek mūsų atstovaujamoms mokslo institucijoms, tiek įmonėms, vystančioms savo veiklą, taip pat regionui, siekiant pritraukti investuotojus aviacijos srityje“.

  Pasak KTPMC direktoriaus Pauliaus Čepo, partneriai pasiryžę kurti palankią profesinio rengimo, studijų, verslo ir pramonės aplinką: „Kaunas apdovanotas unikaliomis sąlygomis aviacijos sektoriaus vystymui. Turime oro uostą, Laisvąją ekonominę zoną, mokslo institucijas, daug kitų resursų, kurie gali užtikrinti sėkmingą šio sektoriaus paslaugų paketo vystymą – ne tik orlaivių remontą bei aptarnavimą, taip pat inovacijas, mokslo ir verslo sinergiją“.

  Primename, kad ketinimų protokolą pasirašiusios organizacijos siekia sudaryti vieningą sistemą, kuri aviacijos sektoriui rengtų reikalingus specialistus. KTU vykdomos aviacijos, aeronautikos ir kitų sričių inžinerijos studijos, KTK kviečia rinktis orlaivių mechanizmų techninio eksploatavimo studijas, o KTPMC rengiami orlaivių mechanikai.

Skip to content