• Naujienos
 • Kaune mažės nekilnojamojo turto mokesčių tarifai

  Verslo taryba palankiai vertina Kaune mažinamus nekilnojamojo turto mokesčius. Balandžio 30 d. įvykusiame posėdyje svarstytas rengiamas miesto Tarybos sprendimo projektas, pagal kurį visi NT tarifai 2015 m. gali būti 0,1 proc. žemesni nei buvo patvirtinti pernai šiems metams.

  Projekte vietoje 1,1 proc. nustatomas 1 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas. Naujamiestyje ir Senamiestyje esančiam turtui, jei mokesčio mokėtojas prekiauja knygomis, suvenyrais specializuotose parduotuvėse, antikvariniais daiktais, teikia maitinimo paslaugas, eksponuoja ir prekiauja meno dirbiniais, bus taikomas 0,7 proc. mokesčio tarifas vietoje dabar galiojusio 0,8 proc.

  Svarbi naujovė – nuo 1,1 proc. iki 0,7 proc. mažinamas NT mokesčio tarifas visiems Kaune veikiantiems viešbučiams, nepriklausomai nuo vietos. Tuo būdu atsižvelgta į praėjusiais metais pareikštą aštrią kritiką Verslo taryboje, kai neaiškinant motyvų viešbučiai buvo visai išbraukti iš mažesnio tarifo eilutės.

  2015 m. numatoma taikyti 0,7 proc. tarifą visiems smulkiojo verslo subjektams – verslininkams-fiziniams asmenims ir labai mažoms įmonėms. Kas yra labai maža įmonė, apibrėžiama LR smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme. Kaip paaiškino miesto Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Algimantas Laucius, labai maža įmonė laikoma ta, kurioje dirba iki 10 darbuotojų, apyvarta neviršija 7 mln. Lt, o turtas – 5 mln. Lt.

  Nenaudojami, naudojami ne pagal paskirtį, apleisti ir neprižiūrimi statiniai ir patalpos bus apmokestinamos 3 proc. NT mokestinės vertės.

  Patvirtinus tokius tarifus, numatoma, kad miestas gaus apie 52 mln. Lt pajamų. Dėl sumažintų tarifų Kauno biudžetas neteks maždaug 6,5 mln. Lt.

  Rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis perdavė rūmų narių siūlymą 0,7 proc. tarifą taikyti ne tik labai mažoms, bet ir vidutinėms įmonėms. Šio pasiūlymo nežadama taikyti, nes dauguma miesto įmonių esančios vidutinės.

  Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis skatino miesto vadovus mokesčius nuolat lyginti ir vertinti konkurencingumo ir patrauklumo verslui aspektu, kad investicijos neišeitų iš Kauno.

Skip to content