• Naujienos
 • KAUNE ĮKURTAS E-PASLAUGŲ KLASTERIS

  Kaune įkurtas e-paslaugų klasteris pirmasis iš kauniečių jau pateikė paraišką LVPA veiklos kofinansavimui pagal Inoklaster Lt ir Inoklaster Lt+ programas.

  E-paslaugų klasterio tikslas yra sukurti atvirų standartų e-paslaugų teikimo sistemą, kuri leistų į vieną kortelę integruoti mokėjimo, nuolaidų, dovanų, e-parašo korteles, darbuotojo pažymėjimą, nusipirkti ir kortelelėje išsisaugoti transporto ir renginių bilietus, greitai apmokėti smulkius pirkinius (valgykla, kopijavimas, pardavimo automatai, parkavimas), atsiskaityti internete už muziką, žaidimus, skelbimus, balsavimus. Ateityje numatoma korteles perkelti į mobiliuosius telefonus.

  Ši tendencija yra nauja pasaulyje, labiau paplitusi tik Japonijoje. Lietuvos e-paslaugų rinka vertinama apie 1,5 mlrd.Lt. Pagal tarptautinių tyrimo kompanijų duomenis, per artimiausius 5 metus e-paslaugų poreikis pasaulyje išaugs nuo 2,5 karto iki 7 kartų.

  E-paslaugų klasterio nariai yra UAB „E-verslo klasteris“ (koordinatorius), UAB „Ambernetas“, UAB „Aservis“, UAB „Baltpay“, UAB „BMG Consulting“, UAB „Midpoint systems“, UAB „Pardavimo automatai“, UAB „Selteka“, UAB „Skaitos kompiuterių servisas“. Siekdamos didinti verslo produktyvumą, e-paslaugų klasterio įmonės planuoja būti tarp pirmųjų gamintojų ir paslaugų tiekėjų, Lietuvos bei užsienio rinkoms pateiksiantys didesnės pridėtinės vertės skaitmeninių paslaugų sistemas.

  Tam numatoma per 2,5 metus investuoti 16,5 mln. Lt ir įrengti specializuotas tyrimų laboratorijas ir mokymo centrą, įsigyti modernias aukšto saugumo elektroninių vartotojų kortelių sistemas su elektroninės piniginės ir e-parašo funkcijomis, licenzijas e-paslaugų apmokėjimo platformoms, e-paslaugų įrangos bandymo ir sertifikavimo įrangą. Tai leis sukurti vieningas vartotojų identifikavimo priemones (kortelės, pakabukai, USB raktai, mobilūs telefonai), paslaugų teikėjų įrangą (kompiuteriniai terminalai, skaitmeninės TV priedėliai, NFC telefonai, savitarnos terminalai), bendrinė infrastruktūra (vartotojų registras, nuolaidų, mikroapmokėjimo sistemos).

  Pavyzdžiui, UAB „Selteka“ siekia sukurti ir Lietuvos bei užsienio rinkoms gaminti skaitmeninės TV imtuvus, suteikiant TV žiūrovams galimybę papildomai naudotis e-paslaugomis. Tai leis TV ekrane pamatyti komunalinių mokesčių sąskaitas, distancinio pultelio pagalba suvesti skaitiklių rodmenis, apmokėti sąskaitas, nusipirkti bilietus viešajam transportui, į koncertus, kiną, atlikti reitingavimo funkcijas ir pan.

  Dr. Albinas BačiliūnasUAB „E-verslo klasteris“ direktorius

Skip to content