• Naujienos
 • Kaune augantiems verslams – „K.A.V.A. 2019“ apdovanojimai

  Iškiliausi Kauno verslo bendruomenės atstovai ketvirtadienį, birželio 6 d., rinkosi į „IQ“ Kauno verslo forumą ir Kauno augančio verslo apdovanojimus „K.A.V.A. 2019“. Iškilmingos ceremonijos metu buvo įvertintos reikšmingai prie Kauno augimo bei klestėjimo prisidėjusios Kauno įmonės: nuo tik pirmuosius žingsnius savo sėkmės kely žengiančių startuolių iki keletą dešimtmečių verslus sėkmingai puoselėjančių tradicinių pramonės šakų verslų.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai – šio renginio generalinis partneris. Nominacija „Sukurta Kauno mieste“ – rūmų inicijuotas apdovanojimas. Prezidentas Zigmantas Dargevičius –vienas iš vertinimo komisijos narių.

  Džiaugiamės ir sveikiname, kad iš 11-os nominacijų net šešias pelnė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai!

  Kauno augimo pranašai

  „Kaunas keičiasi, tą nesunku pamatyti ir plika akimi, važiuojant miesto gatvėmis dėmesį patraukia dygstantys nauji biurų pastatai, kurie pažymi Kauno augimą“ – apie pokyčius mieste pasakojo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Savo sveikinimo kalboje renginio metu meras pažymėjo, kad vertina ne tik naujai besikuriančio verslo gausą „Džiugu, kad brandžios bendrovės taip pat aktyviai dalyvauja miesto gyvenime bei rodo pavyzdį kelią dar tik pradedančioms įmonėms.“ Jis dėkojo visiems verslams Kaune už prisidėjimą prie miesto kūrimo.

  Dėl 11-kos šiųmetinių „K.A.V.A. 2019“ apdovanojimų nominacijųvisą paraiškų teikimo ir vertinimo laikotarpį vyko įnirtinga kova: 80 Kauno įmonių pateikė net 109 paraiškas. Laimėtojus dešimčiai nominacijų išrinko ekspertų ir savo srities profesionalų komisija, sudaryta iš „Kaunas IN“, Kauno miesto savivaldybės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei kitų Lietuvos verslo bendruomenės narius vienijančių įstaigų bei organizacijų atstovų. Jų balsai lėmė, kas šiais metais tapo tais laimingaisiais, įvertintais už sparčiausią plėtrą, inovacijų kūrimą, indėlį į visuomenės gerovę, svetingumą miestelėnams ar užsienio svečiams arba įgyvendintą unikalų nekilnojamojo turto projektą.

  Antrus metus iš eilės rengiamų „K.A.V.A. 2019“ apdovanojimų organizatoriai – „Kaunas IN“ –džiaugiasi, jog auga tiek susidomėjimas renginiu ir jo idėja, tiek ir paraiškų teikėjų skaičius: 2019-aisias paraiškų sulaukta daugiau nei du kartus daugiau (109 paraiškos), nei 2018-aisiais (46 paraiškos).

  „Akivaizdu,  jog renginys auga – komisija turėjo tikrai nelengvą užduotį vertinant gausų, itin įdomių paraiškų kiekį. Nors kiekvienoje nominacijoje apdovanojamas tik vienas nominantas, dėmesio verti yra daugelis. Džiugu matyti bei susipažinti su skirtingomis ir sveikintinomis įmonių iniciatyvomis Kaune ir, neabejojame, jog tokie renginiai ne tik leis ir toliau džiaugtis kauniečių pasiekimais, bet padės telkiant Kauno verslus bendriems miesto tikslams“, – įsitikinęs „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas ir „K.A.V.A. 2019“ komisijos pirmininkas Tadas Stankevičius.

  Atradę sėkmės formulę

  Nominacijos „Plėtra užsienyje“ nugalėtojas – UAB „Imlitex Holdings“. Už tendencingai ir stabiliai augančio eksporto į daugiau nei 50 skirtingų užsienio šalių pajamas.

  Nominacijos „Plėtra Kaune“ nugalėtojas, antrus metus iš eilės, – UAB „Teltonika“. Už nuo 2016 m. daugiau negu du kartus išaugusias pardavimų pajamas, spartų ir nuolatinį darbuotojų skaičiaus augimą bei ypatingai aukštą įmonės veiklos efektyvumą.

  Nominacijos „Kauno startuolis“ laimėtojas – UAB „Identifikaciniai projektai“. Už sukurtą unikalų ir startui pasaulinėje rinkoje paruoštą, dirbtiniu intelektu paremtą asmens tapatybės patvirtinimo nuotoliniu būdu technologiją „iDenfy“, kuri padeda užkirsti kelią neteisėtiems veiksmams, reikalaujantiems asmens tapatybės patvirtinimo.

  Nominacijos „Atsakingas verslas“ nugalėtojas – UAB „Hegelmann Transporte“. Užatsakingo verslo principais grįstus, aplinkai ir žmonėms draugiškus sprendimus, kuriais siekiamane tik sumažinti neigiamą poveikį gamtai, bet ir skatinti įsitraukimą į socialines iniciatyvas ar projektus bei ugdyti įmonės darbuotojų bendruomeniškumą.

  Nominacijos „Sukurta Kauno mieste“ nugalėtojas – UAB „No Magic Europe“. Už 20 metų teikiamus išskirtinės kokybės sprendimus verslo procesams, programinei įrangai bei sistemų inžinerijai modeliuoti. Dalis marsaeigio robotuko Curiosity, „Renault-Nissan“, „JP Morgan“, „BMW“, „Siemens“, „Boeing“, „Airbus“ kuriamų produktų sėkmės – būtent „NoMagic“ kuriamų sprendimų naudojimas.

  Nominacijos „Inovacija 2019“ laimėtojas – UAB „Axioma Metering“. Už sukurtą unikalų mažiausią pasaulyje išmanųjį ultragarsinį vandens skaitiklį „Qalcosonic W1“, skirtą namų ūkių ir įmonių vandens apskaitai vykdyti, kuris leidžia taupyti vieną svarbiausių energetinių išteklių – vandenį, o tuo pačiu – ir finansinius išteklius.

  Nominacijos „Svetingumas Kaune“ laimėtojas – UAB „Monte Pacis“. Už svečiams teikiamas aukščiausios kokybės, originalias ir modernias viešbučio ir restorano paslaugas unikalioje vietoje – XVII a. pastatytame ir šiandien veikiančiame Pažaislio vienuolyne, suteikiamą išskirtinę patirtį, nuolatrengiamus edukacinius ir socialinius projektus bei Kauno miesto žinomumo didinimą svetur.

  Nominacijos „Kauno nekilnojamojo turto plėtotojas“ nugalėtojas – UAB „YIT Lietuva“. Už urbanistinio projekto „Piliamiestis“ įgyvendinimą: iki projekto pradžios dešinysis Neries krantas, priešais Kauno pilį, priminė nešlifuotą deimantą, o šiandien – tai sparčiai vystoma ir potencialą plėtrai turinti teritorija, suteikianti stiprų impulsą tolimesniam miesto infrastruktūros gerėjimui.

  Nominacijos „Užsienio investuotojas: paslaugos“ nugalėtojas – UAB „Festo“. Už Kauno miesto, kaip Lietuvos ir regiono technologijų sostinės žinomumo didinimą, veiklos ilgalaikiškumą, paslaugų centrų industrijos plėtrą Kaune, sukurtas naujas darbo vietas bei veržlius plėtros planus.

  Nominacijos „Užsienio investuotojas: gamyba“ nugalėtojas –UAB „Littelfuse LT“. Už inžinerinių profesijų populiarinimą, specialistų ugdymą, nuoseklų aukštos kvalifikacijos darbo vietų kūrimą, investicijas ir plėtrą Kaune.

  „Kaunas didžiuojasi“ ypatinga nominacija, kurios laimėtoją išrinko visuomenė – patys kauniečiai. Informaciniame naujienų portale „Kas vyksta Kaune“ skelbtame balsavime, balsų daugumą, net 47,7 proc. (2082 balsus) surinko ir garbingą „Kaunas didžiuojasi“ titulą užtikrintai iškovojo „Kaunas Coding  School”. Už tai, kad ne tik sėkmingai keičia visuomenės požiūrį į informacines technologijas, didina šios srities specialybių populiarumą, bet ir padeda kauniečiams įgyti ir tobulinti turimus programavimo įgūdžius, įkvepia ir kitų sričių specialistus atrasti ir pamilti IT.

  Gražia miesto tradicija tapusiuose Kauno augančio verslo apdovanojimuose kasmet siekiama pagerbti ir įvertinti sėkmingą veiklą Kaune plėtojančius verslus bei pasidžiaugti tendencingai gerėjančia ir augančia Kauno verslo aplinka. Prie „Kaunas IN“ kartu su Kauno miesto savivaldybe organizuojamų apdovanojimų 2019-aisias reikšmingai prisidėjo ir kitos verslo įstaigosbei organizacijos: generalinis partneris – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei žurnalas „IQ“; partneriai: „Investuok Lietuvoje“,Kauno LEZ, „Kauno mokslo ir technologijų parkas“, KTU Startupspace, Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA), Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA), „Rekomendacijos verslui“ (Kauno BNI®), „Versli Lietuva“ ir „Žalgirio krepšinio centras“ (Žalgirio verslo klubas).

  Unikalias, specialiai šiam renginiui sukurtas, rankų darbo apdovanojimų statulėlės sukūrė „Resin Timber“, šventę puošė „Kauno želdiniai“.

  Manto Zinkevičiaus nuotraukos/ Kauno savivaldybė

Skip to content