• Kaunas vilios verslą

  Kauno savivaldybės taryba, norėdama pritraukti kuo daugiau investuotojų, į laikinąją sostinę persikeliančiam verslui nusprendė taikyti minimalų žemės mokesčio tarifą – 0,01 procento.

  Naujasis mokesčių tarifas nuo kitų metų pradžios bus taikomas naujai įsteigtoms ir savo veiklą į Kauną perkėlusioms įmonėms. Toks pat tarifas bus taikomas ir pramonės bei sandėliavimo objektų teritorijoms.

  Tuo tarpu nenaudojamai ir apleistai žemei bus taikomas maksimalus mokesčio tarifas – nuo 0,01 iki 4 procentų.

  Pagal Žemės mokesčio įstatymo naujas nuostatas, įsigaliojusias 2013 metų sausį, privačių žemės sklypų mokestinė vertė bus žemės vidutinė rinkos vertė, kuri nustatoma pagal masinio žemės vertinimo būdu parengtus žemės verčių zonų žemėlapius ir vidutinės rinkos vertės nustatymo modelius. Žemės vertinimas atliekamas ne rečiau kaip kas penkerius metus.

  Bet kurios paskirties nenaudojamai žemei, įtrauktai į Nenaudojamos žemės sklypų sąrašą, ir apleistoms žemės ūkio naudmenoms 2015 metams bus taikomas 4 proc. žemės mokestinės vertės mokesčio tarifas.

  Pagal Registrų centro įmonės sudarytus žemės verčių zonų žemėlapius, Kauno miestas suskirstytas į 37 zonas. Miesto teritorijoje 2013 metais buvo 31897 žemės sklypai, iš jų 30540 priklausė fiziniams asmenims, ir 1357 – juridiniams asmenims. Bendras privačios žemės plotas sudarė 4427,7 ha.

Skip to content