• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo bendruomenės ir kandidatų į merus debatai „Kaunas rytoj“

  2023 m. kovo 5 d. Kauno miesto gyventojai rinksis prie balsadėžių, savivaldos rinkimuose bus renkamos savivaldybių tarybos ir miestų merai. Vasario 23 d., ketvirtadienio pavakarę, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) organizavo kandidatų į Kauno miesto savivaldybės merus ir Kauno verslo atstovų debatus „Kaunas rytoj“. KPPA rūmai, atstovaudami verslui, siekia išklausyti visus kandidatus į merus, dalyvauti debatuose buvo kviečiami visi kandidatai bei Kauno PPA rūmų narių ir kitų įmonių vadovai bei atstovai.

  Kaune šiais metais mero posto siekia 12 kandidatų (abėcėlės tvarka): Mantas Bertulis (Laisvės partija), Ieva Budraitė (Lietuvos žaliųjų partija), Vytautas Juozapaitis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Gintautas Labanauskas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“), Visvaldas Matijošaitis (Vieningas Kaunas), Nijolė Putrienė (Liberalų sąjūdis), Darius Razmislevičius (Lietuvos socialdemokratų partija), Darius Trečiakauskas (Krikščionių sąjunga), Dainius Varnas (partija „Laisvė ir teisingumas“), Marijus Velička (Darbo partija), Aurelijus Veryga (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Rūta Zabielienė (Tautos ir teisingumo sąjungos kandidatė (nedalyvavo)).

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmams tai – jau septintas rengiamas debatų ciklas. Pirmieji Rūmų organizuoti debatai įvyko prieš 2011 m. savivaldos rinkimus.

  „Džiaugiuosi matydamas gausiai susirinkusius. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų pagrindinis uždavinys – atstovavimas verslui, tad tuo ir rūpinamės, organizuojame susitikimus su centrine vadžia, taip pat mus domina savivaldos lygmuo. Rengiame rinkimų debatus visuose regionuose, ne tik Kaune. Verslui svarbu vietinė valdžia, nuo kurios priklauso sąlygos smulkiems verslininkams. <…>

  Reikia džiaugtis, kad Europoje Kaunas yra matomas. Šiandien norime išgirsti, kokią regite mūsų miesto ateitį, kaip jis bus vystomas. Pagrindinė debatų tema – ekonominė ir socialinė Kauno raida ateinančiu laikotarpiu“, – į kandidatus susitikimo pradžioje kreipėsi KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Kauno miesto savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje vykusius debatus moderavo žurnalistas, TV laidų vedėjas Raigardas Musnickas.

  Toliau pateikiami debatų dalyvių prisistatymai verslininkams ir esminės idėjos Kaunui abėcėline tvarka, kokia skambėjo renginyje.

  Mantas Bertulis (Laisvės partija): „Bendruomenių įtraukimas į savivaldą, mažų referendumų rengimas, upių gaivinimas. Tai nukeltų eismą nuo magistralės, būtų ekonomiška ir ekologiška. Naktinio gyvenimo, kultūrinių renginių skatinimas, kad atvykėliai iš kitų miestų turėtų, ką nuveikti. Švietimo gerinimas.“

  Ieva Budraitė (Lietuvos žaliųjų partija): „Atstovauju tikrų žaliųjų, ne valstiečių partijai. Turime tris prioritetus. Demokratijos stiprinimas, kad būtų labiau klausomasi bendruomenių. Taršos mažinimas, nuo istorinės taršos židinių užkardymo iki transporto ir kitų sričių taršos mažinimo. Socialinis sąžiningumas – kad viešosios paslaugos atitiktų žmonių lūkesčius.“

  Vytautas Juozapaitis (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai): „Lengva širdim sakau, kad nesu naujas jūsų susibūrimuose. Dėkoju Kauno merui ir daugumai už padarytus tikrai gerus darbus, kurių galima išvardyti ne vieną, ne du ir ne tris. Tačiau pastebimas šioks toks demokratijos trūkumas. Aš apie ją noriu kalbėti.“

  Gintautas Labanauskas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“): „Malonu, kad pradedame nuo pozityvo. Džiaugiuosi, kad ir KPPAR prezidentas pagyrė merą. Manau, panaudodamas gyvenimišką patirtį, padėsiu dirbti pozityviai, kad turėtume mažiau rietenų ir daugiau konstruktyvaus darbo. <…> Achilo kulnas Kaune – teritorijų planų tvirtinimas, statybos leidimų išdavimas, nusivylimas viešųjų pirkimų konkursų rezultatais.“

  Visvaldas Matijošaitis (Vieningas Kaunas): „Malonu matyti susirinkusius. Man atrodo, vieni kitus pažįstame, gal net per gerai, tad ilgų prisistatymų nereikia, tegul pasirinks patys žmonės, o tada pamatysime, ką kiekvienas sugeba daryti. Svarbu, kad dirbtumėt ne liežuviais, o pastangomis. Čia yra visų miestiečių uždirbti pinigai, kuriuos reikia išleisti protingai.“

  Nijolė Putrienė (Liberalų sąjūdis): „Švietimas ir kultūra – miesto ir valstybės augimui svarbios sritys. Ne tik gatvės ir asfaltas. Kauną matau kaip katalizatorių vystant miesto ir rajono projektus, bendradarbiaujant viešam ir privačiam sektoriams.“

  Darius Razmislevičius (Lietuvos socialdemokratų partija): „Miestas turi puoselėti ne tik savo aplinką, statinius veiksnius, bet ir gyventojų savijautą. To sieksime.“

  Darius Trečiakauskas (Krikščionių sąjunga): „Esu, ko gero, vienintelis iš čia sėdinčių nepartinis ir neatstovaujantis jokiai verslo grupuotei. Smulkusis šeimos verslas turėtų būti mūsų verslo pagrindas.“

  Dainius Varnas (Partija „Laisvė ir teisingumas“): „Savivalda turi tarnauti žmonėms ir apimti visą paslaugų spektrą. Mūsų miestas auga, stiprėja, gražėja – tai vyksta jūsų, sukuriančių darbo vietas ir gebančių jas išlaikyti, dėka. Bet ir gerai dirbančią valdžią reikia kontroliuoti, kad ir kaip būtų giriamas meras. Nevaldoma demokratija išsigimsta į autokratiją. Ateiname tai keisti.“

  Marijus Velička (Darbo partija): „Esu teisininkas, advokatas. Turiu daug atvejų, kai su Kauno savivaldybe kyla didelių problemų dėl teritorijų planavimo ir pastatų statymo. Jei nepriklausai vienai ar kitai interesų grupių, tavo projektai yra stabdomi, tai vieša paslaptis. Mes esame smulkaus ir vidutinio verslo rėmėjai ir savivaldybė galėtų būti šiems verslininkams didelis partneris.“

  Aurelijus Veryga (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga): „Manau, vienas mano privalumų – nacionalinės politikos žinojimas. Miestas turi tam tikrus projektus, kuriais didžiuojamės mes ir visa šalis. Kaunas yra Lietuvos kelių sankirta, čia stipri akademinė bendruomenė. Patys verslininkai turėtų išsakyti, ko jiems labiausiai reikia. Mes skatinsime išvažiuojamąjį turizmą, smulkų ir vidutinį verslą – kad žmonės patys sau susikurtų darbo vietas.“

  Prisistatę verslo bendruomenei ir pristatę savo programos esmines idėjas Kaunui, kandidatai į Kauno miesto savivaldybės mero postą atsakė į debatus moderuojančio žurnalisto Raigardo Musnicko pateiktus klausimus, vienas iš jų – kokie kandidatavimo motyvai, pagrindiniai programiniai tikslai, susiję su verslo plėtra bei pažadas rinkėjams – Kaunas po 4 metų?

  Toliau sekė auditorijos klausimai kandidatams. Verslininkai ir kandidatai į merus diskutavo apie Kauno miesto viziją bei vystymosi kryptį, kuo gali savivaldybė padėti, kad mieste kurtųsi ir plėtotųsi verslai, kaip ieškoti ir pritraukti investuotojus, kaip padidintų miesto savivaldybės biudžeto pajamas, t.y., kaip planuoja padėti Kauno miestui uždirbti, ne tik leidžiant biudžeto lėšas?

  Dėkojame visiems dalyvavusiems Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotuose debatuose – kandidatams į Kauno miesto savivaldybės merus, verslo atstovams. Rinkėjams linkime aiškaus apmąstymo ir teisingo pasirinkimo, atliekant pilietinę pareigą. Politikams – gerų idėjų, sėkmingų darbų, sklandaus bendradarbiavimo su visuomene ir verslo bendruomene.

   

  Nuotraukos: KPPAR ir „Kas vyksta Kaune“ – R. Tenio

   

Skip to content