• Naujienos
 • Kaunas rytoj: ką žada kandidatai į merus?

  Vasario 21 d. Kauno savivaldybės didžiojoje salė buvo surengti jau penktieji verslo ir politikos debatai. Juose dalyvavo visi kandidatai į miesto merus, išskyrus Darbo partijos deleguojamą atstovą.

  „Kauno PPA rūmai debatus organizuoja nuo 2011 m.  Verslininkai pirmieji iš visuomeninių organizacijų regione ėmėsi tokios misijos – prie debatų stalo susodinti visų partijų lyderius, kad būtų galima palyginti jų programas, požiūrį į verslą, idėjas, kaip jie numato skatinti investicijas, verslo plėtrą, sudaryti jam palankias sąlygas,  ir  įvertinti kandidatų į merus asmenines savybes“, – įžanginiame žodyje sakė rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Debatuose dalyvavo į mero postą pretenduojanti Lietuvos centro partijos Kauno skyriaus vadovė pedagogė Rūta Andriuškevičienė, Lietuvos socialdemokratų partijos iškeltas advokatas Gintaras Černiauskas, šiuo metu vicemeras liberalas Simonas Kairys bei dabartinis miesto meras Visvaldas Matijošaitis iš „Vieningo Kauno“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Antanas Navakauskas bei buvusi laikinoji Kauno technologijos universiteto rektorė doc. dr. Jurgita Šiugždinienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė.

  Kandidatai pirmiausia pristatė savo pagrindines programines gaires, motyvus, kodėl ryžosi dalyvauti rinkimuose. R. Andriuškevičienė akcentavo visiems lygiai teisingą ir bendradarbiaujantį Kauną. G. Černiauskas tvirtino, kad socialdemokratai yra kurianti, o ne griaunanti partija, kuri Kaune iki šiol neturėjo valdžios. S.Kairys miestą regi kaip džiazą: atvirą, laisvą, kūrybingą, pozityvų. V. Matijošaitis įsitikinęs, kad Kaunas buvo nepelnytai užmirštas ir nuvertintas, jis nusiteikęs tęsti darbus. A. Navakauskas nemanąs, kad tai buvo proveržio metai, atstovaujamoji ir vykdomoji valdžia turi būti atskirtos. J. Šiugždinienės vizija – Kaunas – Baltijos inovacijų centras.

  Antrajame debatų raunde politikams buvo pateikti individualūs klausimai. Šioje dalyje netrūko kandidatų abipusių replikų. Vėliau verslininkai paprašė konkrečiai įvardyti tris svarbiausius numatomus darbus ir „svajonę“. Tarp „svajonių“ buvo paminėtas džiazas, bendradarbiavimas, skaidrumas, prasmingas lėšų naudojimas ir kt.

  Debatų pabaigoje moderatorius prof. Algis Krupavičius paprašė pateikti trumpą receptą, ką reiktų padaryti, kad Kauno miestas reitinguose pakiltų iš 4 vietos į lyderių trejetuką arba net pralenktų Vilnių.

  Ką į šiuos ir kitus klausimus atsakė kandidatai, galima sužinoti stebint debatų įrašą yuotube kanale (Kauno savivaldybė).

  Per aštuonis metus ši tradicija iš Kauno paplito visame regione. Šiemet debatai rengiami ten, kur verslas yra susitelkęs, organizuotas, ir kur veikia rūmų regioniniai padaliniai  – tai  visuose trijuose filialuose (Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose)  ir trijose atstovybėse (Prienuose, Šakiuose ir Vilkaviškyje).

  Visuose jau įvykusiose diskusijose dalyvavo praktiškai visi kandidatai į tų savivaldybių merus, gausios auditorijos. Tai rodo tiek verslo, tiek politikų pasitikėjimą rūmais ir jų pripažinimą.

  Debatus tradiciškai moderavo politologas, profesorius Algis Krupavičius. Profesorius nuo 2011 m. bendradarbiauja su rūmais, palaiko šią iniciatyvą.

   

  Taip pat skaitykite:

  https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kandidatu-i-kauno-merus-debatuose-v-matijosaitis-rektorius-isvadino-dzeusais-56-1106284

   

Skip to content