• Karjeros diena Aleksandro Stulginskio universitete

    Karjeros diena Aleksandro Stulginskio universitete

    Kovo 15 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko karjeros diena. Susitikimuose su studentais dalyvavo 37 įmonių ir organizacijų atstovai, tarp jų Kauno PPA rūmų nariai UAB „Baltic Transline“, UAB „Hegelmann transporte“, UAB „Agrochema“, UAB „Mano konsultantas“ ir kt. Nedalyvavusiems nariams atstovavo Kauno PPA rūmų darbuotojai.

    Diskusijoje „Praktika kaip karjeros kelio pradžia“ verslininkai išsakė savo nuomonę apie studentų praktikas ir jų tikslingumą – buvo siūloma ilginti praktikai skirtą laikotarpį (šiuo metu jis yra vienas mėnuo), įtraukti įmones formuojant praktikų užduotis (šiuo metu jas suformuluoja praktikos vadovas universitete ir studentai dažnai atlieka praktiką neatitinkančią suformuotos užduoties), stiprinti komunikaciją tarp praktikų vadovo universitete ir praktikos kuratoriaus įmonėje. Universiteto atstovai kėlė klausimą, kaip užtikrinti, kad studentas įmonėje atlikdamas praktiką būtų įtrauktas į konkrečias veiklas, o ne tik atliktų pagalbininko funkciją (kavos virimas, dokumentų tvarkymas ir pan.). Studentai išsakė, ko tikisi iš įmonės atlikdami praktiką, kėlė klausimą dėl didesnio savarankiškumo derinant užduotis su įmonių atstovais. Nutarta, kad universitetas toliau plės patikimų partnerių, suteikiančių kokybiškas praktikos vietas studentams, sąrašą, bus apsvarstytas klausimas dėl praktikos laikotarpio ilginimo konkrečių specialybių studentams, praktikos užduotys bus labiau derinamos pagal realius verslo poreikius.

    Vykusioje „praktikų mugėje“ įmonės turėjo galimybę prisistatyti, susipažinti ir pabendrauti su studentais, susirasti potencialių praktikantų. Rūmų darbuotojai studentams pasakojo ne tik apie organizaciją ir jos veiklas, tačiau pagal konkrečius sektorius pristatė rūmų narius, pažadėjo tarpininkauti dėl praktikos vietos. Studentams, norintiems kurti savo verslą, buvo pristatyta programa „Erasmus jauniesiems verslininkams“. Tai tarptautinė mainų programa, pagal kurią suteikiama galimybė naujiems ar būsimiems verslininkams mokytis iš patyrusių verslininkų, kaip valdyti mažą įmonę kitose programoje dalyvaujančiose šalyse.

    Kauno PPA rūmų Finansininkų klubo atstovai susitiko su Ekonomikos ir vadybos fakulteto lektoriais ir diskutavo apie finansų, apskaitos, logistikos krypties studijų programas. Išsakyti verslo poreikiai programų kokybės gerinimui, pateikta konkrečių pasiūlymų programų turiniui. Aptarta praktikų efektyvinimo būtinybė, kaip svarbu glaudžiau bendradarbiauti su verslu, nuolat stengtis tenkinti verslo poreikius kviesti verslininkus skaityti paskaitas studentams, papasakoti savo sėkmės istorijas.

Skip to content