Rugsėjo 21 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė Jonavos rajono kandidatų į LR Seimą debatus ir į juos pakvietė rajono verslo atstovus.
Kaip žinia, būti išrinktais Seimo nariais tikisi net 8 kandidatai: Raimonda Baltrukėnė (Lietuvos centro partija), Saulius Jakimavičius (Darbo partija), Loreta Macionienė („Tvarka ir teisingumas“), Lorenas Makarevičius (politinė partija „Lietuvos sąrašas“), Darius Mockus (TS-LKD), Remigijus Osauskas (LR liberalų sąjūdis), Gintaras Stašionis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) bei Rimantas Sinkevičius (LSDP).
Debatuose nedalyvavo nesenai Seimo nariu tapęs Saulius Jakimavičius , kituose debatuose dalyvaujanti Loreta Macionienė. Dėl ligos negalinti atvykti Raimonda Baltrukėnė tikėjosi , kad jai atstovauti galės kitas partijos narys, tačiau kiti kandidatai tam paprieštaravo.
Į renginį susirinko apie dvidešimt rajono verslo įmonių atstovų, jį moderavo Jonavos krašto žurnalistas Vadimas Nurulinas.
Visi kandidatai iš anksto buvo gavę tą patį klausimą – „Kokie Jūsų didžiausi pasiekimai gyvenime, ką jūs mokate daryti geriausiai, kokios svarbiausios Jūsų gyvenimo vertybės, programinės nuostatos šiuose rinkimuose, kas jus motyvuoja būti Seimo nariu“.
Visi debatų dalyviai gyrė savo kandidatūras, žadėjo dirbti Lietuvos žmonėma, sakėsi puoselėjantys šeimos vertybes. Šių metų kandidatai išsiskiria kaip šeimos žmonės: net trys kandidatai – G. Stašionis, D. Mockus bei L. Makarevičius augina po 3 vaikus, R. Osauskas – keturis.
Visi kandidatai žadėjo dirbsiantys, kad šeimoms Lietuvoje būtų gera gyventi, kad jos neemigruotų, taip pat didinti finansavimą regionams, skatinti infrastruktūros plėtrą, bendruomenių kūrimąsi, vietos veiklos grupių veiklą. Jau tris kartus Jonavoje Seimo nariu išrinktas ir pastaruosius ketverius metus LR susisiekimo ministru dirbantis R. Sinkevičius ir šiemet tikisi jonaviečių palaikymo, toliau žada dirbti ne tik Jonavos, bet ir visos Lietuvos labui, minėjo savo nuopelnus Jonavai. Išsiskyrė jo mintys dėl lietuviams būdingos saviniekos: nors daromi tikrai geri darbai, nors yra nemažai teigiamų pokyčių , bet apie viską kas vyksta Lietuvoje formuojama labai bloga nuomonė, idealizuojamas užsienis, o tai visus veikia labai neigiamai.
Verslininkai uždavė daug aktualių klausimų : apie mokesčių sistemą, kovą su nelegaliu verslu, regioninę politiką, kaip padėtų verslui „užsiauginti“ specialistus ateičiai, apie švietimo sistemą, mokytojus, tuštėjančias kaimų mokyklas ir naujas galimybes. Buvo ir labai konkrečių klausimų – ar planuojama sujungti VMI bei „Sodrą“, ar kada nors bus galimybė užskaityti VMI susidariusias mokesčių permokas su VSDFV skolomis.
Gan įdomiai nuskambėjo klausimas, ką kandidatai manytų, jei partijos nustotų konkuruoti, o susitartų ir kartu veiktų vardan Lietuvos. R. Osauskas į tai atsakė, jog partijos susivienyti neturėtų, jos negali išsižadėti pagrindinių rinkiminių nuostatų. R.Sinkevičius paminėjo, kad kritiniu atveju esant išorinėms grėsmėms partijos visad susitaria, tokių atvejų Lietuvos istorijoje buvęs ne vienas, o realybėje viena nuomonė ir viena partija privestų prie diktatūros, o tai nėra gerai. G. Stašionis dažnai savo atsakymuose rėmėsi Airijos pavyzdžiu, kuris rodo, jog susitarti yra gerai. Būtent susitarimas padėjo Airijai per trumpą laiką tapti tokia stipria valstybe, kokia yra dabar.
L. Makarevičius teigė, jog visad reikia ieškoti bendrų tikslų, tad debatai, susitarimai yra svarbūs.
D. Mockus teigė, jog nuomonių įvairovė yra gerai, blogai, kai susitariama dėl tam tikrų, ne visai skaidrių interesų.