• Naujienos
 • Kandidatų į Kėdainių merus debatai

  Vasario 22 d. rūmų Kėdainių filialas surengė pirmuosius verslo ir politikos atstovų debatus mero rinkimuose „Kėdainių kraštas rytoj“. Debatuose dalyvavo visi 7 kandidatai į miesto mero postą: Tomas Bičiūnas (Lietuvos socialdemokratų partija), Saulius Grinkevičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Viktoras Gruzdevas (išsikėlė pats), Ignas Jankauskas (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai), Dangiras Kačinskas (Darbo partija), Karolina Štelmokaitė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Valentinas Tamulis (visuomeninis rinkimų komitetas „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“).  Renginyje dalyvavo daugiau kaip 70 verslo atstovų ir kandidatus palaikančių atstovų. Renginį moderavo politologas prof. Algis Krupavičius. Debatai vyko vyko viešbučio „Grėjaus namas“ konferencijų salėje.

  Sveikinimo žodžiu renginį pradėjęs Kėdainių filialo tarybos pirmininkas Dainius Cibulskis, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius, išsakė verslo lūkesčius. Ką planuoja kandidatai nuveikti, kad išsaugotų esamas darbo vietas ir kurtų naujas, kaip žada pritraukti investicijas į Kėdainius, grąžinti žmones į miestelius ir kaimus  bei ką planuoja daryti, kad vyktų racionalus verslo ir valdžios dialogas?

  Kandidatai supažindino su programų esminėmis nuostatomis ir motyvais, kodėl dalyvauja rinkimuose. Po to filialo nariai  pateikė po 2 klausimus.

  Kandidatas T. Bičiūnas akcentavo švietimo svarbą verslui, o save pozicionavo kaip smulkaus verslo ambasadorių. S. Grinkevičius ketina tęsti nebaigtus darbus, kurių nespėjo įgyvendinti per 4 kadencijos metus, bei rasti būdų susikalbėti su verslu. V. Gruzdevas ketina suvienyti visas politines jėgas į vieną kumštį ir aktyviai imtis darbų, pradedant Zabieliškio sąvartyno sutvarkymu. I. Jankauskas žada įsilieti į politiką, pradėdamas absoliučiu biurokratinių procedūrų  panaikinimu. Darbo partijos kandidatas D. Kačinskas verslui žada intensyviai spręsti problemas dėl Kėdainių LEZ bei skatinti jaunimo verslumą.  K. Štelmokaitė teigė, kad jos darbas savivaldybių atstove Briuselyje suteikė jai svarbios patirties, kuria ji nori pasidalinti su savo kraštu, darbus pradedant nuo švietimo sistemos stiprinimo, parengiant darbuotojus verslui. V. Tamulis teigė apie verslą žinąs, todėl žada daug kalbėti su verslininkais ir spręsti jiems iškilusias problemas.

  Kandidatų prisistatymai buvo aiškūs ir trumpi, ir prof. A. Krupavičius uždavė blitz klausimą: kokia yra esminė Kėdainių problema ir kaip ją spręsti? Išsakytos esminės problemos: nedarbas, miesto tuštėjimas, nepakankamas LEZ išnaudojimas ir investuotojų pritraukimas, mokesčių verslui sureguliavimas, ilgalaikių vizijų stoka.

  Toliau vyko aktyvūs ir įdomūs debatai, netrūko replikų iš kandidatų ir netgi teko stabdyti kai kuriuos pasisakymus. Verslo atstovai kandidatės į merus K. Štelmokaitės  klausė, iš kur gaus lėšų padengti AB ,,Panevėžio energija“ investicijas, atsisakius jų  paslaugų. Susirinkusieji galėjo klausytis ir vertinti pateiktus klausimus bei atsakymus, susidarydami nuomonę, kurio iš kandidatų idėjos bei programos jiems yra realiausios ir priimtiniausios. Dabartinis Kėdainių meras Saulius Grinkevičius surinko 48 proc., Valentinas Tamulis 21 proc., Tomas Bičiūnas 9 proc., Ignas Jankauskas ir Dangiras Kačinskas surinko po 7 proc., Viktoras Gruzdevas ir Karolina Štelmokaitė po 4 proc. dalyvių balsų.

  Trečioje dalyje kandidatai atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

  Debatų įrašą galima peržiūrėti Kauno PPA rūmų Facebook paskyroje. Debatus tiesiogiai transliavo kedainietis.lt.

Skip to content