• Naujienos
 • Kandidatai į Jonavos merus žadėjo gerbti verslą

  Kandidatai į Jonavos merus žadėjo gerbti verslą

  Vasario 18 d. Jonavoje vyko kandidatų į miesto merus ir verslininkų debatai. Juose savo programas pristatė visi septyni kandidatai į Jonavos rajono vadovo kėdę.

  Įžanginį žodį taręs KPPAR Jonavos filialo Tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas pasidžiaugė, kad susirinko visi kandidatai, kad verslas ir savivalda bendradarbiauja, todėl ras ir bendrus problemų sprendimus. Renginį moderavo Vadimas Nurulinas, aktyviai besidomintis politinėmis Jonavos aktualijomis, nuodugniai susipažinęs su kandidatų programiniais pažadais.

  Pirmasis pasisakė Lietuvos TS-LKD atstovas Justas Dieninis. Politikas pabrėžė, kad jo kandidatavimas – tai galimybė, kurią partija suteikė jauniems žmonėms, o jaunatviška energija, maksimalizmas yra svarbus faktorius. Gimęs ir augęs Jonavoje, kandidatas įvardijo pagrindines rajono problemas: socialinė atskirtis, nedarbas, gimstamumo, tuo pačiu ir gyventojų skaičiaus mažėjimas.

  Saulius Jakimavičius, Darbo partijos atstovas, taip pat kilęs iš Jonavos, yra ir dabartinės Tarybos narys. Dirbo tiek valstybės tarnyboje, tiek versle. Didžiausi pasiekimai jo laukiantys ateityje, o išskirtinis privalumas – gebėjimas suburti stiprią komandą. Keliami tikslai – ilgalaikiai: naujų darbo vietų kūrimas, siekis, kad Jonavoje būtų gera gyventi visiems.

  Juozas Jokimas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas – 40 metų darbinę patirtį turintis, ilgametis Jonavos rajono Tarybos narys. Jis tikino suprantantis bei jaučiantis Jonavos pulsą, bėdas. Šiuo metu užsiima ir moksline veikla, dirba su akademiniu jaunimu, turi daug patirties projektinėje veikloje, yra aktyvus visuomenininkas.

  Valstiečių ir žaliųjų partiją į rinkimus vedantis Bronislovas Liutkus – taip pat Jonavos krašto žmogus, jo seneliai, tėvai gimę Jonavoje, buvęs rajono meras. Jo gyvenimiškoji bei profesinė patirtis, įgytos bei patobulintos valdymo žinios leistų vėl eiti mero pareigas, o stiprybė – aplinkinių pasitikėjimas. Veiklos principas – kompromisai ir konstruktyvi partnerystė.

  Remigijus Osauskas, Liberalų sąjūdžio atstovas, tikras jonavietis, einantis Jonavos vicemero pareigas. Stipriosios pusės – patirtis, komanda ir idėjos. Devynerius metus dirba savivaldybės administracijoje, todėl supranta, jog vienas žmogus didelių darbų nepadarys, todėl svarbiausia – gera komanda, koalicija, stiprūs administracijos vadovai. Pagrindinis programos aspektas – kad Jonavoje būtų gera gyventi bei oriai pasenti.

  Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijos atstovė, KPPAR Jonavos filialo tarybos narė Jolita Peleckienė paminėjo esanti jauniausios politinės jėgos atstovė. Pasidžiaugė, kad dar neturi patirties valstybės tarnyboje. Darbuojasi su vyru įkurtame nuosavame versle, tęsia prezidento Valdo Adamkaus darbus ir idėjas. Viena jų: stipri valstybė – tai ne paklusnūs piliečiai, bet privačių asmenų, bendruomenių iniciatyva. Svarbiausia, kad Jonava augtų.

  Mindaugas Sinkevičius, dabartinis Jonavos rajono meras, LSDP atstovas, paminėjo savo išskirtinumą iš kitų kandidatų: jis siekia ne būti išrinktu, bet būti perrinktu. Jam gerai žinomos rajono problemos, todėl toliau tęstų pradėtą veiklą. Juokaudamas paminėjo, kad neturi žmonos, todėl yra vedęs Jonavą jau keturis metus ir norėtų šią santuoką tęsti ir ateinančius keturis. Dėkodamas jonaviečiams, kurie juo pasitikėjo, jis žadėjo pateisinti jų lūkesčius, toliau noriai bendrauti su verslo atstovais.

  Į klausimą, kokias svarbiausias problemas spręstų tapę vadovu, visi kaip sutarę tvirtino apie verslo sąlygų gerinimą, naujų darbo vietų kūrimą, norą kalbėtis, gerbti verslo atstovus, žadėjo rūpintis švietimu, parengti tinkamas sąlygas investuotojams, trumpinti svarbių verslui sprendimų priėmimo laiką.

  J. Peleckienė nuogastavo, kad sukūrus naujų darbo vietų, kažin ar atsiras specialistų, norinčių ten dirbti, stebėjosi moksleivių neverslumu, kai net dešimtokai mano, jog verslo mokami mokesčiai – tai mokesčiai už komunalines paslaugas. A. Meškauskas iškėlė tą pačią problemą – nenorą dirbti, kai iš 3 įdarbintų asmenų geriausiu atveju dirbti lieka vienas, nors Darbo biržos duomenys skelbia apie 3200 registruotų bedarbių (11,7 proc.).

  Visi kandidatai sakė prisidėsiantys prie problemų sprendimo, dėsią visas pastangas, kad Jonavos politechnikos mokykloje ir toliau būtų rengiami ar perkvalifikuojami paklausių profesijų atstovai, paminėta, kad profesinė mokykla neturi bendrabučio, todėl mažai studijuojančių jaunuolių atvyksta iš aplinkinių rajonų.

  Renginyje dalyvavo apie 25 verslo įmonių, žiniasklaidos, Trišalės tarybos atstovų.


Skip to content