• Naujienos
 • Kaišiadorių atstovybės narių susitikimas įmonėje „Dovaina“

  2022 metais spalio 26 d., steigiamojo susirinkimo metu, buvo įsteigta ir Kaišiadorių atstovybė. Tuo metu Kaišiadorių atstovybės steigimo iniciatyvą išreiškė septynios vietinės įmonės – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narės, veikiančios Kaišiadorių rajono savivaldybėje. Šiandien prie Kauno PPAR Kaišiadorių atstovybės yra prisijungę 11 šiame rajone įsikūrusių verslų. Džiugu, kad atstovybėje juntamas augimas ir vis labiau aktyvėjantis narių įsitraukimas į Rūmų organizuojamas veiklas.

  Gegužės 31 d. KPPAR Kaišiadorių atstovybė organizavo bendrą narių susirinkimą, kuris vyko ilgamečio Rūmų nario įmonėje „Dovaina“. Svečius maloniai pasitiko ir sveikino įmonės vadovas Petras Vėlyvis, eksporto projektų pardavimo vadovas Tomas Žukauskas kartu su įmonės darbuotojomis Daiva Aukštuoliene ir Julita Maciukevičiene.

  Įmonė „Dovaina“, įkurta prieš daugiau nei 30 metų, kuria, gamina, automatizuoja, įrengia ir prižiūri pramoninius aušintuvus, duonos pjaustykles, pakavimo ir uždarymo įrangą bei konvejerių sistemas užtikrindami sklandų duonos gamybos kelią. Savo pačių sukurtus ir pagamintus duonos pjaustymo įrenginius eksportuoja į Europą, Pietų Ameriką (Kolumbiją, Ekvadorą, Surinamą), stiprina savo pozicijas Afrikoje, žvalgosi į Arabijos pusiasalį.

  Susirinkimo metu eksporto projektų pardavimo vadovas Tomas Žukauskas įmonių atstovus plačiau supažindino su „Dovainos“ veikla, koks buvo įmonės vystymosi kelias nuo įsikūrimo iki šių dienų plėtros vizijos. Taip pat išsamiau pristatė kuriamą produktą, jo privalumus, konkurencingumą užsienio rinkose, dalijosi patirtimi bei taikoma praktika, padėjusia atverti įmonei kelius į naujas rinkas. „Nuo pirmo kontakto iki pirmo kontrakto gali praeiti nuo 6 mėnesių iki 2 metų“, – įmonės pristatymo metu su svečiais dalinosi įžvalgomis T. Žukauskas.

  UAB „Dovaina“ vadovas Petras Vėlyvis Kaišiadorių krašto verslo atstovams plačiau papasakojo apie investicijas: „Per paskutinius 6 metus į gamybos modernizavimą, pastatų rekonstrukciją ir įmonės plėtrą buvo investuota daugiau nei 6 mln. Eurų. Tai yra būtina, kad išliktum konkurencingas šiuolaikinėje greitai kintančioje rinkoje. Stiprią įtaką įmonės veiklai padarė ir užklupusi Covid-19 pandemija, ir karas Ukrainoje. Įmonėje teko galvoti, kokią strategiją sukurti sunkmečiui išgyventi“. Pasak direktoriaus, išeitis iš susidariusios situacijos buvo atrasta pažvelgus dar kūrybiškiau. UAB „Dovaina“ į savo teikiamų paslaugų asortimentą įtraukė naują – metalo apdirbimo paslaugą, teikiamą kaip paslaugą išorės klientams, o taip pat pradėjo gaminti klinkerio tipo plyteles pastatų fasadų apdailai (www.klinkerit.lt). Tai padėjo pritraukti naujų klientų, su kuriais buvo pasirašyti ir nauji kontraktai.

  Kur ir kaip gimsta UAB „Dovaina“ kuriami gaminiai, kurie eksportuojami ir į tolimiausias pasaulio  šalis, vadovas Petras Vėlyvis pakvietė svečius ekskursijai po gamybines patalpas. Po ekskursijos po įmonę, vyko antroji susirinkimo programos dalis. Jos metu Kauno PPAR Kaišiadorių atstovybės narystės koordinatorė Kristina Akhtareeva pristatė Rūmuose vykdomas veiklas, KPPAR teikiamų paslaugų naudą verslo augimui bei plačias galimybes įmonėms užmegzti naujus kontaktus tiek Kauno PPA rūmų bendruomenėje, tiek tarptautinėse rinkose, dalyvaujant Rūmuose veikiančio Enterprise Europe Network (EEN) Lietuva tinklaveikoje. Kauno PPAR Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus atstovė Irma Taparauskienė KPPAR Kaišiadorių atstovybės verslo bendruomenei išsamiai pristatė tarptautinio bendradarbiavimo galimybes per EEN tinklą, įmonių dalyvavimą parodose, Rūmų organizuojamas verslo misijas bei supažindino su Eksportuotojų klubo veikla, susidomėjusius kvietė tapti Kauno PPA rūmuose veikiančio šio klubo nariais.

  Kauno PPAR Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus darbuotojai antrino ir Kaišiadorių atstovybės vadovas, daugiametis Rūmų narys „Tango Print“ įkūrėjas Remigijus Daugėla. Jis pasidalino savo įspūdžiais iš neseniai vykusių verslo misijų Omano Sultonate ir Švedijoje, kuriose jis dalyvavo, taip pat savo narystės patirtimi ir Rūmų teikiamomis naudomis verslams. Kaišiadorių atstovybės vadovas kvietė tapti aktyviais nariais, bendrauti tarpusavyje ir vertinti savo kraštą, jame kuriamą savo vertę bei naudotis Rūmų teikiamomis galimybėmis, įsitraukti į Rūmų veiklą Kaune ir šių metu birželio 22 dieną atvykti į KPPAR organizuojamą strateginio planavimo sesiją.

  Taip pat PPAR Kaišiadorių atstovybės narystės koordinatorė Kristina Akhtareeva išsamiau papasakojo apie Rūmuose vykdomą atstovavimą verslo interesams, vykstančius bendruomenės renginius, aktyviai veikiančius vadovų ir specialistų klubus, įvairius mokymus, galimybes naudotis verslo partnerių paieška ir konsultacijomis tarptautinės plėtros klausimais bei daugybė kitas Kauno PPA rūmų veiklas, kuriomis gali naudotis išskirtinai Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai.

  KPPAR Kaišiadorių atstovybės narystės koordinatorė Kristina Akhtareeva kartu su atstovybės vadovu Remigijumi Daugėla visos verslo bendruomenės vardu dėkoja UAB „Dovaina“ direktoriui Petrui Vėlyviui, eksporto projektų pardavimo vadovui Tomui Žukauskui, direktoriaus pavaduotojai – finansininkei Daivai Aukštuolienei ir adiministratorei Julitai Maciukevičienei už šiltą priėmimą, pasidalijimą patirtimi, vaišes bei atminimo dovanas.

Skip to content