• Naujienos
 • Kaip pristatyti save

  Kaip pristatyti save

  Lapkričio 26 d. Eksportuotojų klubo nariai ir kiti, pageidaujantys prisijungti prie šio narių būrio, rinkosi į susitikimą itin aktualia tema: „Raktas į sėkmę versle – įtaigi prisistatymo kalba“.

  Apžvelgti šią temą ir pasidalinti praktiniais patarimais mielai sutiko Kauno PPA rūmų nario UAB „Alfa idėjos ir technologijos“ (www.fitin.lt
  ) specialistės, dirbančios darbuotojų ugdymo srityje, – dr. Rūta Klimašauskienė ir Danguolė Kraskauskienė.

  Susirinkusieji domėjosi, kaip pristatyti save, kaip per keliasdešimt sekundžių pasakyti esmę, kaip palikti teigiamą įspūdį pašnekovui, kaip valdyti kūną ir emocijas pokalbio metu.

  D. Kraskauskienė akcentavo, kad itin svarbus kalbos turinys. Prieš kiekvieną susitikimą, ypač svarbų, būtina apmąstyti, ko norime pasiekti pokalbiu, t.y. ką pašnekovas turėtų vėliau padaryti: paskambinti, paskirti susitikimo laiką, parašyti… Priklausomai nuo tikslo, turime apgalvoti ir paruošti turinį.

  Susirinkusiems buvo pabrėžta, kad „visos trumpos kalbos reiškia ilgą pasiruošimą“, t.y. kuo trumpesnė kalba, tuo ilgiau jai reikia ruoštis, kad per trumpą laiką pasakytume esminius dalykus.

  Pasak R. Klimašauskienės, nereikia apipilti pašnekovo argumentais, nes jis vis tiek jų visų neatsimins. Kiekvieną turimą teiginį turime atsakingai apmąstyti ir pateikti tik stipriausius, esminius.

  Kita vertus, ne vien tik turinys svarbus. Kalba turi būti suderinama su asmenybe. Svarbu ir tai, kaip kalbame, kokia yra kūno padėtis (stovėsena, gestai), balsas, akių kontaktas.

  Kaip pabrėžė lektorės, gebėjimas bendrauti ir įtaigiai kalbėti nėra įgimtas – jis ugdomas visą gyvenimą. Todėl susitikimo metu labai daug dėmesio buvo skiriama praktinėms užduotims: trumpam prisistatymui, prisistatymo vertinimui, žinutės turinio formavimui.Skip to content